Altcoinler Düşüşte

Bitcoin, son 24 saat içinde 800 $ düşüş yaşadı. Yüzdeye vurulduğunda bu %7 gibi büyük bir oran. Bu gibi koşullar tipik olarak altcoinlerin gelişmesine yer açar, ancak durum böyle değil. Altcoinler de dahil tüm pazar ağır kanıyor. Bitcoin ise yüzde 69 civarında yüksek bir baskınlık elde etmeyi başarıyor.

Bitcoin Ağır Çöküş Yaşadı, Altcoinler Onu Takip Etti

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin %7 civarında bir değer ve 13 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonu kaybetti. Fiyatın 10.000 $ ‘ın altına düştüğü zaman izlenecek birkaç önemli seviye var. Yani, şu anda bulunduğumuz yer olan 9,400 – 9,500 dolar arasındaki destek ve 9,100 dolar olan bir sonraki önemli destek düzeyi mevcut.

Bununla birlikte, genel piyasa durumuna bakıldığında, Bitcoin şu anda yüzde 69 seviyesinde olan nispi yüksek baskınlık oranını korumayı başarırken alternatif paraları da aşağı çektiği görülüyor.

Altcoinler Düşüşte

Altcoinler Düşüşte

Görüntüde görüldüğü gibi, tüm pazar koyu kırmızı renkte ve Binance Coin (BNB) aşağı yönlü ivmelenmeye neden olarak yüzde 12’ye varan oranda zarar vermektedir. Litecoin ve Ethereum sırasıyla %10 ve %9,3 değer kaybederek onu takip ediyorlar.

BNB hala oldukça yüksek olsa da, Bitcoin ile BNB işlemleri biraz daha iyi görünüyor. XRP, düşen BTC’ye karşı güçlü olmayı başardı ve bu kan banyosunda %1,4 değer kazandı.

Her durumda, Bitcoin’in hâkimiyetini korumayı başardığına dikkat çekmekte fayda var. Bu, altcoinlerin önde gelen kripto para biriminin sert düşmesine rağmen canlanamayacağı anlamına geliyor.

Altcoinler Neden Kurtarılamıyor?

Altcoin pazarının son üç ayda ciddi kazanımlar için mücadele etmesinin pek çok nedeni olsa da, “faydasızlık” şüphesiz ki önde gelen faktörler arasında.

Konuyla ilgili yorum yapan Waves’in Kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov, yardımcı tokenlerinin birçoğunun gerçekten herhangi bir faydası olmadığını ve yaklaşımlarının gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Altcoinler Düşüşte

Altcoinler Düşüşte

 

İLGİLİ:  Tron, 417 Günde 3,5 Milyon Hesaba Ulaştı !

Öte yandan, fayda eksikliği gerçekten yatırımcıların çoğunu ilgilendiriyor gibi görünüyor. Bir Twitter anketine göre, insanların % 80’i yalnızca büyük kazançlar için altcoin aldı.

Kaynak: Cryptopatato

Yorum Yok

Cevap bırakın