] }
Coin Haberleri

Altcoin Nasıl Alınır? (Kapsamlı Rehber)

Altcoin, Bitcoin’e benzeyen bir kripto para birimidir. Altcoin aslında kripto paraların bir diğer ismidir diyebiliriz. Çoğu insan neden altcoinlerle uğraşayım onun yerine Bitcoin ile uğraşırım daha iyi diye düşünmektedir. Ancak Bitcoinleri üretebilmek için profesyonel cihazlara ihtiyaç duyarsınız. Altcoinlerin böyle bir sorunu yoktur. Evinizde iş yerinizde hatta her yerde bilgisayarınız aracılığıyla altcoin üretip satış yapabilirsiniz. Ayrıca altcoinlerin fiyatları Bitcoine göre daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Dünya genelinde ortalama olarak 1000’in üzerinde altcoin çeşidi bulunmaktadır. Bu altcoinleri alıp satabilir ve kazanç yolu sağlayabilirsiniz. Kazanç sağlayabilmeniz için altcoinleri borsayı takip eder gibi etmelisiniz.

Altcoin Nasıl Alınır?

İlgili Makaleler

Dünya genelindeki birçok borsalardan altcoin alış satış yapabilirsiniz. Bu borsa sitelerinin en bilinenlerinden biri olan Binance borsasıdır. Bu borsa sitesine üye olmak çok basittir. Sitede 100’lerce altcoin bulunmakta ve bu altcoinler en önemli olanlardır. Bilgisayarınızdan veya telefonunuz ile maden yaparak kazandığınız altcoinleri de bu borsa sitesinde saniyeler içerisinde satışını yapabilirsiniz. Sitenin kendine ait altcoini bulunmaktadır. eğer elinizde siteye ait olan bu altcoinden bulunursa size belirli indirim imkanları sunuyor. Bu borsa sitesinin size bir diğer faydası BTC Forklarının size Bitcoinin tüm türevlerini en hızlı şekilde size ulaştırmasıdır ve bunun sayesinde 2-3 kat daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Bu site dünyanın 1 numaralı kripto para borsasıdır. BTC fork olduğu zaman satın aldığınız veya ürettiğiniz altcoinleri Bitcoine çevirmenizi sağlar. Bu durumda sizin kazançlarınızı arttırır.
Binance Borsasına üye olurken sizlerden 2 adımlı koruma yapmanızı isteyebilir.

Bunu isterseniz yapabilir veya atlayabilirsiniz. Sisteme kaydınız bittikten sonra giriş yapmalısınız. Giriş yaptığındakika arasında gönderdiğiniz para hesabınıza yatar. Yoğunluklara göre çok az bir gecikme olabiliyor. Şu sıralardızda borsadan altcoin veya Bitcoin yatırmanız gerekmektedir. Borsa sitesinden birçok kripto para birimlerinden hesabınıza satın alabilirsiniz. Eğer Bitcoin göndermek istiyorsanız deposit butonuna tıklayarak hesabınıza ait Bitcoin deposit adress oluşturacaktır. Bu adrese doğrulamaları geçerek Bitcoin gönderebilirsiniz. Gönderdikten 15-30 a ETC’lerde bir yoğunluk yaşanmaktadır. Korkmayın sitenin ağ trafiği çok hızlı olduğundan en fazla 1-2 dakikalık gecikmeler olacaktır.

Kaç Altcoin Bulunuyor?

Bitcoin denildiği zaman herkes az çok Bitcoin’in ne demek olduğunu ve ne işe yaradığını bilir. İlk önce piyasaya sürülmüş olması onu diğer kripto paralardan farklı bir konumda tutmaktadır. Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ve kullanıma başlanmasından sonra insanların lider kripto paraya olan yaklaşımları da son derece olumlu oldu. Bu ilgi beraberinde başka kripto paraların da ortaya çıkmasına sebep oldu. İşte bu kripto paraların geneli Altcoin olarak adlandırıldı.

Altcoin aslında Bitcoin’e alternatif olan diğer kripto para birimlerinin genel adı. Alt kelimesi ülkemizde pek çok insanı yanıltıyor ve bu kripto paraların sanki Bitcoin’in altında yer alan diğer kripto paralar olarak algılanmasına sebep oluyor. Aslında öyle olmasına rağmen “Alt” kelimesi bir küçültme değil “Alternatif” anlamında kullanılmaktadır.

CoinMarketCap verilerine göre şu anda 1935 adet Altcoin çeşitli borsalarda işlem görmeye devam ediyor. Bunlardan hiçbirisi elbette Bitcoin kadar ne popüler ne de değeri Bitcoin kadar yüksek. Ancak sürekli olarak değer artış ve düşüşleri sergiledikleri için yatırımcılar tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi Altcoinler üzerinden de kar edebiliyorlar. Aradaki tek fark Bitcoin ile az parayla nispeten iyi kar edebilirken Altcoinler’de iyi bir kar elde etmek için büyük paralarla yatırım yapmak gerekmekte. Bu da altcoinlerin değerlerinin düşük olmasından kaynaklanıyor.

Yine CoinMarketCap verilerine göre en büyük 5 altcoin şu şekilde sıralanıyor: Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Litecoin. Bu beş altcoin her ne kadar Bitcoin’e fiyat anlamında çok uzak olsalar da arbitraj yaparak para kazanmak isteyenlerin sık sık kullandıkları kripto paralar arasında geliyorlar. Bu kripto paralar arasında Bitcoin’in sunamadığı avantajları sunanlar da mevcut ve sürekli olarak gelişmeye devam ediyorlar.

Bitcoin ve Altcoin Rekabeti

BTC’nin  piyasa egemenliği  düşüş gösterirken  altcoin’ler  de ise ciddi bir  yükseliş trendi elde etmeye başladı. Kripto para ve Bitcoin borsası son bir hafta içinde tekrardan umutları yeşertecek kadar açıldı ve bir çok yatırımcı ise altcoin döneminin başlayıp başlamayacağını merak ediyor. Yaşanan son yirmi dört saat  içinde ise kripto para borsasının kazanmış olduğu toplam piyasa değerinin 13 milyar dolardan fazla olduğu görülmekte.

Son verilere bakıldığında ise öncü kripto para birimi olan bitcoin’in  %3,33 , 2. sırada Ethereum %7,65, 3. sırada XRP’nin %2,61, 4.sırada BCH ve 5.sırada ise BSV %7,23 bir yükseliş elde ettiklerini görüyoruz. Bu verilerde bize altcoin yükselişlerinin bitcoin’den daha fazla olduğunu gösteriyor.

Tüm bu verilere ek olarak ta Ethereum Classic ve Nem gibi önemli olan kripto paraların da %10 ve üstünde bir yükseliş göstermeleri bitcoin’in piyasa egemenliğini ciddi oranda dizginlemiş oldu. Tradingview.com’un sunduğu verilere bakıldığında ise tüm bu yükseliş gösterimi sırasında bitcoin’in piyasa egemenliği geride bıraktığımız 2019 senesinin temmuz ayındaki seviyesine gerilemiş oldu.

Gözde BTC  yatırımcısı  olan Jimmy Song ‘da çoğu altcoin’lerin en yüksek seviyeden %90 üstünde geride olduğunu belirterek % 25 lik bir yükselişin dahi bu düşüşü   net bir şekilde % 90’a kadar çekeceğini söyledi.

Altcoinler ve Borsalar Arası Durum

Kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, Bitcoin Interest (BCI) ve Banyan Network’ü (BBN)  altcoinlerini yetersiz hacim ve talep olmamasından kaynaklı borsasından kaldırma kararı aldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, her iki kripto para için alım satım  dışında para yatırma işlemlerin hemen durdaracaklarını, para çekme işlemlerinde  15 Şubat 2020 TSİ 13.00’e kadar devam edeceğini  belirtti.

Açıklamaya ek olarak BCI ve BBN’nin borsanın en iyi ticaret deneyimi sunma sözleşmesi bağlamında listelendiği, kararın teknik ekip tarafından incelenip, tüm verilerin hesaba katıldıktan sonra alındığını açıkladı.

Bitcoin Interest, 2019 yılında  projesini sonlandırıldığını duyurmuştu. Banyan Network’ün web sitesi ve sosyal medya hesapları da kapatıldı.

Bitcoin ve Altcoinler Arası Fiyat Durumu

Altcoinler tekrar yükselişe geçti ve 0x, son 24 saatte yaklaşık% 10 büyüme kaydettikten sonra yükselişte olan Altcoinler arasında başı çekiyor gibi görünüyor. Cosmos (ATOM) da etkileyici kazanımlar kaydetmekte ve 2,73 $ ‘dan, bugün 2,92 $’ a kadar çıkarak değerine 0,20 $ ekledi.

Bunun ötesinde, Tron (TRX) ve Dash % 2.9 ve % 2.5 artışla en iyi performans gösterenler arasında. Bu arada, ana altcoins XRP ve Bitcoin Cash (BCH) geçtiğimiz gün neredeyse % 1 düşüşle hafif bir zarar kaydettiler. Diğer altcoinlerin çoğu da, daha az dramatik olsa da, kazançlar yaşıyor. Genel olarak, tüm kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonu 220.5 ila 221.7 milyar dolara yükseldi. Bu, genel anlamda ortalama % 1’den daha az bir kazanç anlamına geliyor.

Altcoin Sezonu Yolda

Aynı zamanda, Bitcoin (BTC) 7 gün boyunca % 67,7’den bugünkü pazar hakimiyeti olan % 66,7’ye düşüş gösterdi. Bu düşüş genel anlamda çok önemli bir düşüş olarak değerlendirilmiyor. Bunun sebebi ise yine ezici bir pazar hakimiyetinin Bitcoin’in elinde olması. Uzmanlar %50’lik bir pazar hakimiyetinin dahi Bİtcoin’in popüleritesini kaybetmeyeceğini söylüyorlar.

Bitcoin hakimiyeti, 6 Eylül’deki 2019’da 2019 yılının tavan noktasına ulaşarak % 71 düzeyine ulaşmıştı. Ancak o tarihten bu zamana kada geçen yaklaşık 1 aylık süre zarfı içinde %5 civarında bir düşüş gösterdi. Altcoinlerdeki yükseliş elbette kısa vadede Bitcoin’in pazar hakimiyetine darbe vuraacakmış gibi görünmüyor. Bu konuda insanları endişelendiren konu ise Libra’nın piyasaya sürülmesi. Bitcoin’e yüklü miktarda yatırım yapanlar Libra’nın piyasa üzerinde yaratacağı etkiden endişe duymaya devam ediyorlar.

Libra ile ilgili sorunlar gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hale dönüşse ve Libra hakkındaki her gelişme bir tedirginlik yaratsa da Bitcoin şimdilik bu durumdan etkilenmiyor görünüyor.

Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı en büyük düşüş ile 8000 doların diplerine kadar inmesi beraberinde Altcoinler üzerine yatırım yapmış ya da yapacak olan insanların tekrar düşünmelerine sebep oldu. Ancak son zamanlarda zaten düşüşte olan ve Bitcoin’e bağımlı bir halde seyreden altcoinlerde düşüş yine devam ediyor.

23 Haziran’da 141 doları gören Litecoin o tarihten bu zamana bir düşüş trendi içerisinde. 19 Temmuz’da 100 doları son defa gören Litecoin şu anda ise 55.94 dolar seviyelerinde. Bitcoin’e bir alternatif oluşturma konusunda da pek bir ışık görülemiyor. Bir diğer altcoin olan Ethereum da tıpkı Litecoin gibi 26 haziran tarihindeki 335 dolarlık zirveden sonra büyük bir düşüş yaşadı ve şu anda 167.37 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 19 Eylül’de bir toparlanma görülmüş ve 219 dolara yükselse de aynı gün büyük bir düşüş yaşamış.

Bitcoin Analizi Nasıl Yapılır? Bitcoin Analizleri Ne Kadar Doğru?

XRP de yazın ortalarından itibaren düşüşte. Görünen o ki Bakkt’ın açılması altcoinlerde kısa bir yükseliş yaratmış zira XRP de tıpkı Litecoin ve Ethereum gibi 19 Eylül’de 0.31 doları görmüş. Ancak şu anda 0.23 dolar üzerinden işlem görüyor. Tren ise altcoinler arasında en düşük değere sahip olanlardan bir tanesi 1 Tron bu haberin hazırlandığı sırada 0.012 dolardan işlem görüyor. Oysaki yine yazın ortasında 0.38 dolar seviyelerini görmüştü.

Bir başka en düşük değere sahip olan altcoin ise Dogecoin. 2018 yılının Kasım ayında başlayan düşüşüne Nisan ayında son verip 0.0035 dolar üzerinden işlem görse de Dogecoin şu anda 0.002 dolar üzerinden işlem görüyor. Şu anda bakıldığında hiçbir altcoin karlı bir yatırım aracı olarak görülmemekte. Çünkü Bitcoin dışında neredeyse hiçbir altcoin yükseliş sinyali vermiyor. Uzun süre önce altcoinlere yatırım yapmış insanlar bir umut hala altcoinlerin yükselmelerini bekliyor.

Altcoinlerin Yükselişi

Aylardan sonra altcoin’lerin büyük çoğunluğu amiral kripto para birimi Bitcoin’den daha fazla kazandırdığını görülmektedir. Son 24 saatlik artışlara bakıldığında TradingView verilerine göre, Bitcoin %1.21’lik bir artış elde ederken Ethereum’un %6.18, Bitcoin Cash’in %6.07 ve Litecoin’in %7.34 artış meydana geldi.

Son süreçte diğer altcoin gibi Ethereum’da yatırımcısını  büyük hayal kırıklıklarına uğratan bir kripto paralardan biri olmuştu. Bilakis Bitcoin analisti Samson Mow Ethereum’u “dijital bir çıkmaz” olarak yorumlamıştı. Fakat Ethereum bugün güzel bir yükseliş ivmesi yakalayarak artışa geçti. Ethereum’un en büyük sıkıntılarından birinin blok ağının büyük çoğunluğunun dolmuş olması belirtilmektedir.

Ek olarak YouHodler, “Ethereum’u Yeniden Güçlendirelim” başlıklı bir kampanya başlatmıştır ve piyasa hacmi açısından en çok  ikinci kripto para olan Ethereum’u destekleme çağrısında bulundu. Yanı sıra Ethereum’un 2 yıl önce rekoru kırdığı seviyeler bakıldığında halen  %80 gibi düşük bir bantta işlemde olduğunu anlaşılmaktadır.

Ethereum’un son yükselişini yorumlayan Twitter’daki analistlerden InSilico, son ivmeleri değerlendirildiği de Ethereum’un daraldığı yerden kurtulmak istediğinin sinyallerini verdiği anlaşılmaktadır. InSilico, Ethereum’un çok seviyeyi test ettiğini ve artık boğaların kontrolü ele geçirebileceğini belirtti..

Yanı sıra  Twitter’ın ünlü analistcilerinden biri olan Crypto Dog  altcoin’lerin yeniden yükselişe geçtiğini düşünen isimler arasında yer almaktadır. Crypto Dog, fiyatın artmasını beklediği için hemen Ethereum aldığını ifade etti.

Sonuç olarak piyasaya nakit akışı sağlanmadan gerçekçi sağlam adımlı yükselişler meydana gelmeyecek. Var olan ekonomik krizlerinden oldukça yararlanan kripto paralar,yeni bir kriz belirti sinyalleri aldığında boğa sezonuna girecektir.

Bitcoin, son 24 saat içinde 800 $ düşüş yaşadı. Yüzdeye vurulduğunda bu %7 gibi büyük bir oran. Bu gibi koşullar tipik olarak altcoinlerin gelişmesine yer açar, ancak durum böyle değil. Altcoinler de dahil tüm pazar ağır kanıyor. Bitcoin ise yüzde 69 civarında yüksek bir baskınlık elde etmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin %7 civarında bir değer ve 13 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonu kaybetti. Fiyatın 10.000 $ ‘ın altına düştüğü zaman izlenecek birkaç önemli seviye var. Yani, şu anda bulunduğumuz yer olan 9,400 – 9,500 dolar arasındaki destek ve 9,100 dolar olan bir sonraki önemli destek düzeyi mevcut.

Bununla birlikte, genel piyasa durumuna bakıldığında, Bitcoin şu anda yüzde 69 seviyesinde olan nispi yüksek baskınlık oranını korumayı başarırken alternatif paraları da aşağı çektiği görülüyor.

Altcoinler Düşüşte<

Görüntüde görüldüğü gibi, tüm pazar koyu kırmızı renkte ve Binance Coin (BNB) aşağı yönlü ivmelenmeye neden olarak yüzde 12’ye varan oranda zarar vermektedir. Litecoin ve Ethereum sırasıyla %10 ve %9,3 değer kaybederek onu takip ediyorlar.

BNB hala oldukça yüksek olsa da, Bitcoin ile BNB işlemleri biraz daha iyi görünüyor. XRP, düşen BTC’ye karşı güçlü olmayı başardı ve bu kan banyosunda %1,4 değer kazandı.

Her durumda, Bitcoin’in hâkimiyetini korumayı başardığına dikkat çekmekte fayda var. Bu, altcoinlerin önde gelen kripto para biriminin sert düşmesine rağmen canlanamayacağı anlamına geliyor.

Altcoin pazarının son üç ayda ciddi kazanımlar için mücadele etmesinin pek çok nedeni olsa da, “faydasızlık” şüphesiz ki önde gelen faktörler arasında.

Konuyla ilgili yorum yapan Waves’in Kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov, yardımcı tokenlerinin birçoğunun gerçekten herhangi bir faydası olmadığını ve yaklaşımlarının gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Altcoinler Düşüşte

Öte yandan, fayda eksikliği gerçekten yatırımcıların çoğunu ilgilendiriyor gibi görünüyor. Bir Twitter anketine göre, insanların % 80’i yalnızca büyük kazançlar için altcoin aldı.

Bedava Altcoin Kazanma

Bedava Bitcoin ve Altcoin veren siteler denildiğinde insanların aklına muhtemelen karşılıksız olarak dağıtan siteler gelebilir. Ancak durum pek öyle değil. Zaman zaman bazı borsalar üyelerine belirli oranda coini bedava olarak dağıtsalar da bu düzenli bir uygulama değil. Bedava Bitcoin ve Altcoin kazanmanın bilinen iki yöntemi bulunmakta.

Madencilik uzun yıllardan beri dünyada yapılan bedava Bitcoin sahibi olma yöntemlerinden bir tanesi. Madencilik yapmak için biraz yatırıma ihtiyaç olduğunu unutmayın. Çünkü Bitcoin madenciliği yapmak için bu iş için satın alınmış parçalardan oluşan bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bu bilgisayar ile kolayca Bitcoin sahibi olmak mümkün. Ancak elbette bunun uzun süren bir işlem olduğunu da unutmamak gerek. Yani bir anda yüzlerce Bitcoin’e sahip olamıyorsunuz.

Bedava Bitcoin ve Altcoin Veren Siteler

Eğer uygun bir bilgisayar toplamak için yeterli bütçeniz yoksa bu noktada CryptoTab adındaki tarayıcıyı indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bu tarayıcının özelliği ise tarayıcı üzerinden madencilik yapabilmenize olanak tanıması. Siz internette sörf yaparken arka planda çalışan madencilik yazılımı ile Bitcoin kazanabilirsiniz.

Faucet yani musluk adı verilen siteler de bedava Bitcoin ve Altcoin veren siteler olarak biliniyor. Bu sitelerin çalışma mantığı oldukça basit. Dilerseniz bu sitelere üye olup bedava kripto para kazanabilirsiniz. Ancak faucet site denildiğinde piyasada birçok dolandırıcı site olduğunu da unutmayın. Bu bakımdan üye olmadan önce stenin lisanlı olup olmadığını araştırabilirsiniz. Faucet sitelere üye olduktan sonra dilerseniz siz de kendi musluk sitenizi kurabilirsiniz. Kendi sitenizi kurduktan sonra ana musluk sitesindeki içerikleri paylaşarak da bedava kripto para kazanabilirsiniz.

Binance’den Altcoin Satın Alma

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance sitesinden paralarınızı dövizleri kullanmak yerine sanal para birimlerinin Dolar’a endekslenmiş halde alım ve satım yapabilirsiniz. Binance aracılığı ile 100’lerce altcoine saniyeler için ulaşabilirsiniz. Bu altcoinler sizin madenlerden kazmış olduğunuz veya farklı bir borsa sitesinden satın aldığınız altcoinler olabilir. Binance ile altcoin alımı nasıl yapılır? ,Binance nasıl kullanılır? Binance ile para kazanmak bunlara benzer sorular kripto para kullanıcıları tarafından çok fazla sorulur ve cevabı aranır. Sizlere bu yazımızda sorularınızı yanıtlıyoruz.

Binance sitesine üye olmak çok basittir. Sizden üye olurken 2 adımlı doğrulama isteyecektir. Bu doğrulama Google’ın kullandığı 2 adımlı doğrulamanın aynısıdır. Doğrulamayı yapabilir veya atlayabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra kripto paralar üzerinde alım satım yapmanız mümkün olmaktadır. Binance sadece Türkiye için değil tüm dünya için kullanılan bir borsa sistemidir. Alım satım yaptığınızda hiçbir fatura veya belgeye ihtiyaç duymazsınız.

Binance ile Altcoin nasıl satın alınır?

Binance aracılığıyla altcoin almak istiyorsanız direkt olarak banka havalesi veya EFT yaparak, elinizde bulunan kripto para birimlerini yönetmeniz gerekmektedir. Örneğin sahip olduğunuz Bitcoin varsa ve bunları altcoinlere dönüştürmek istiyorsanız, Binance hesabınıza yatırabilirsiniz.

Yatırdığınız paraya göre yapacağınız yatırımın sonrasında, sol üst kısmında bulunan Exchange, Basic butonlarına basmanız gerekmektedir. Detaylı bilgilerin ve grafiklerin bulunduğu sayfaya eriştikten sonra, paranızın hangi altcoine dönüştürmek istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Bu yöntem ile Bitcoin’de dâhil diğer sanal paraları çevirimini, kur değerlerini inceleyerek alım satım yapabilirsiniz.

Binance aracılığıyla altcoin alım satım işlemleri için ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan Funds, daha sonrasında Deposit Withdrawals menüsüne giriş yapın. Binance sizler için Bitcoin ve altcoin alımını saniyeler içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bir panel sunmuştur. Sizlere anlık değişimleri Dolar değerinden grafikler yardımıyla sizlere yansıtmıştır.

Para yükleme işlemlerinde kullanıldığı gibi, paranızı çekmek için kullanacağınız panel aynıdır. Paranızı çekmek istediğinizde Withdrawals butonuna tıklayarak, ne kadar çekim yapacağınızı giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınızda yaptığınız alım, satım, çekim ve aktarma işlemlerini bu bölümden yönetebilirsiniz.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Son birkaç yıldır kripto para dünya genelinde çok fazla yaygınlaştı. Şuanda dünya genelinde yüzlerce altcoinler bulunmaktadır. Altcoinlerin ileri bir teknolojide hazırlanmadığı için uzun bir geleceğinin olmadığı hakkında söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentilerin kulaktan dolma bilgiler olduğunu söyleyebiliriz. Piyasada bu kadar fazla altcoinin bulunması sizlerin bunlar arasında seçim yapmanızı zorlaştıracaktır. Gelin hep birlikte yükselme ihtimali olan altcoinleri inceleyelim.

Basic Attention Token (BAT)

BAT token, üyelerinin virüs ve kötü yazılımlardan korumak amacı taşıdığı için sizlerin gizliliğini sağlama amacı vardır. Bu yüzden üyelerinin gizliliğini sağladığı için kripto para sektöründe hızla ilerlemiştir. Yaptıkları yeniliklerle ve üyelerine sağladıkları gelir ile geleceği olan bir altcoindir.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri Nelerdir?

Z-cash (ZEC)

Bu kripto paranın sağladığı gizlilik sebebiyle insanlara güvenli olduğunu kanıtlamıştır. Bu sayede coinine değer katmaktadır. ZEC coininin ekibi teknolojilerini geliştirdiklerini açıklamışlardır. Bu nedenle bu altcoinin geleceğinin açık olduğu ortaya çıkmıştır.

Rimbit (RBT)

Rimbit,  yalnızca yatırımcı ve kurucuları kabul eden sanal paradır. 20 milyondan fazla insanın 20 ülkede Rimbit ile işlemler yaptığını söyleyebiliriz. Diğerlerinden farklı olarak maden ile elde edilmeyen Rimbit, sizlere daha fazla kazanç sağlayabilecek sanal para birimidir.

Litecoin (LTC)

Litecoin,  diğerlerine göre kuruluşu daha eski yıllara dayanmaktadır. Bir eski Google çalışanı tarafından kurulan Litecoin, Bitcoin gibi sanal para birimidir. Bitcoin’de yapılan işlemlere göre daha hızlı çalışmaktadır. Borsada yer aldığı için satın almak çok basittir.

Stretis (STRAT)

Yapacağınız finansal işlemlerde sizin daha kolay hareket etmenizi amaçlayan Stretis, firmalara herhangi bir yazılım ile kendi ödemelerini yapmak için bir altyapı hizmeti sunmaktadır. 2016 yılında piyasaya tam tamına 98 milyon stretis altcoini sürüldü. Bu altcoin sizlerin maden yapmanıza da yardımcı olarak sizlerin daha fazla kazanç sağlamanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda kendilerinin dijital cüzdan gibi bir hizmeti de bulunmaktadır.

EOS (EOS)

EOS diğerlerine göre daha yeni çıkmış altcoinlerden biridir. Kurucularının kripto para sektöründe daha önceden yaptıkları başarılar sayesinde tanınması daha kolay olmuştur. EOS kullanıcılarına merkezi olmayan yeni uygulamalar hazırlamaya yönelik bir platformdur. Diğer altcoinlere göre kullandıkları teknoloji farklıdır.

Altcoin Fiyatları Hakkında Görüşler

Crypto para topluluğu ve yatırımcılar, kriptonun bir baloncuk olduğu yönündeki suçlamalara yabancı değil. 2014 yılına kadar, medya uzmanları, Bitcoin (BTC) balonunun patlamasından bahsediyorlardı. O yılın Eylül ayındaki Financial Times makalesinde bile kötü niyetli bir tahmin vardı. Makalede “Bu aşamada buna Bitcoin’in sonu diyoruz” deniyordu.

Bitcoin kesinlikle 2014’te bitmedi. Ancak bu, uzmanların ve yorumcuların, kripto para biriminin erken öldüğünün açıklanmasından bu yana geçen sürede “balon” kelimesini kullanmalarının önüne geçemedi. Bununla birlikte, bazı ana gözlemciler kripto para biriminin tamamının dev bir balon olarak görüldüğünü savundular. Ancak buna karşın, son zamanlarda Bitcoin ve altcoinlerin arasında bir ayrım olduğunu iddia eden son derece ayrıntılı iddialar sunmaktadır.

Daha açık bir ifadeyle, deneyimli tüccar ve yazar Peter Brandt kısa bir süre önce altcoin pazarını dot-com balonuyla karşılaştırarak Bitcoin’in diğer kripto para birimleri ile karşılaştırılmaması gerektiğini iddia etti. Benzer şekilde, ShapeShift CEO’su Erik Voorhees geçtiğimiz yıl Bitcoin ve altcoinlerin iki ayrı pazar oluşturduğunu söyledi.

Neden Yatırımcılar Altcoinlerin Yüksek Fiyatlandırıldığına İnanıyor?

Ama bunu Peter Brandt’a anlatmak gerek. Factor LLC’nin kurucusu sadece Haziran sonunda bir tweet içerisindeki dot-com balonuyla altcoinleri karşılaştırmakla kalmadı, aynı zamanda altcoinlerin büyük çoğunluğunun kaybolacağını öngörerek karşılaştırmalarını iki katına çıkardı. Bu çok uzak olmayan bir gelecek:

“2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında altcoinlerdeki ilerlemenin bir balon olacağına inanıyorum. Altcoinlerin % 95’inin sonunda değersiz olacağına ve BTC’nin toplamın % 80 ila % 90’ını işgal edeceğine inancım tam. “

Bunlar güçlü görüşler, ancak Bitcoin’in rakiplerinden daha hızlı bir şekilde değer kazandığı gerçeğinin yanı sıra, birkaç destekleyici bilgi daha var. Amerikan yayın kuruluşu ve Bitcoin lideri Max Keizer kısa süre önce CNBC röportajında, altcoinlerin BTC’nin şu an şahit olduğu ve çoğunun düşeceği gibi bir ralliden zevk almayacaklarını öngördü:

“Bakın, baskınlık endeksi tekrar % 60’dı ve % 80 veya % 90’a geri dönüyor. Çünkü kripto olmak isteyen herkes için tek mantıklı yer burası. Ama kısa cevap, benim görüşüme göre, altcoin fenomeni bitmiştir. “

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.