Polygon Karbon Nötr Oldu! MATIC Fiyatında Yükseliş Var mı?

Polygon Karbon Nötr Oldu! MATIC Fiyatında Yükseliş Var mı?

Ethereum ağı için ölçeklenebilirlik çözümü olan Polygon, ulaşmak istediği hedefine erişti. Polygon, KlimaDAO adlı dikkat çeken DAO ile ortaklaşa çalışmada karbon-nötr ağ hedefine artık eriştiğini belirtti. Peki bu olumlu gelişme MATIC fiyatlarına ne gibi bir etki yaptı? İşte detaylar…

Polygon Artık Eleştirilerden Uzak!

Polygon protokolü kısa süre önce yeni işe alımlar başlattığını duyurmuştu. Ani işe alım sebebinin ise ne olduğu şimdilerde ortaya çıktı. Yapılan basın açıklamasına göre, Polygon ağı karbon nötr seviyesine ulaştı. Kripto paralar için sürekli eleştiri konusu olan enerji harcaması ve karbon kirliliği konuları, Polygon projesi için bir eleştiri konusu olmaktan çıktı.

Özellikle, lider kripto para birimi BTC kirlilik ve enerji tüketimi konularında çokça eleştirilmişti. Elon Musk başta olmak üzere pek çok kişi BTC madenciliğinin, üretiminin enerji tüketimi ve kirlilik yarattığını ifade etmişti. Polygon ise bu eleştirilerin önüne geçecek karbon nötr ağ uygulamasına geçiş sağladı.

Karbon Nötr Ağ Ne Sağlıyor?

Polygon’un benimsediği karbon nötr ağ, zararlı sera gazı üretimini sıfıra indiriyor. Polygon ağınca Nisan ayında yayınlanan yeşil manifestoya göre, ağın zararlı sera gazı üretmeyeceği belirtilmişti. Bu kapsamda ağ önümüzdeki yıl içerisinde 104.794 seragazı tüketimini ortadan kaldırmayı planlıyor. Polygon protokolden gelen açıklamada Ethereum dahil olmak üzere pek çok önemli projenin de karbon nötr ağa geçme yolunu seçecekleri işaret edildi.

Karbon Nötr Yeniliği MATIC Fiyatını Artırdı mı?

Polygon ağı hakkındaki pozitif gelişme gündeme bugün yansıdı. Şuan için nötr ağ uygulamasının fiyata bir etkisi gözlenmiyor. MATIC Coin, 22.06.2022’de saatler 11:55 olduğunda %9.34 değer kaybı içerisindeydi ve 0.3999 dolardan işlem gördü. Analistlere göre, nötr karbon yeniliği hafta içerisinde MATIC fiyatında yükselişi getirebilir. Çünkü kripto paralara dair olumlu haberler yatırımcıların güven düzeyini ve alım taleplerini artırmakta etkili rol oynuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.