Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave Kendi Kripto Cüzdanını Geliştiriyor

Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave Kendi Kripto Cüzdanını Geliştiriyor

Kripto cüzdanı Brave 'i gerçekten Web3'ün bir parçası haline getirecek olan geliştirme başladı.

Ürün yöneticisi Alex Wykoff, bir blog yazısında, aynı adı taşıyan gizlilik odaklı web tarayıcısının arkasındaki şirket olan Brave’in kripto cüzdanı geliştirmeye çalıştığını söyledi. Bu yeni cüzdan Ethereum cüzdanı Metamask gibi çok çalışacak. Aynı açık kaynak kodlu kod tabanına sahip olacak Brave tarayıcısını kullanan kullanıcıların dapps coinleriyle etkileşime girmesine izin verecek.

Brave tarayıcısı, Google tarafından oluşturulan ve bakımı yapılan açık kaynaklı bir web tarayıcısı olan Chromium’dan alınan kaynak kodunu kullanıyor. Google’ın kendi tarayıcısı gibi, Brave’de de yerleşik bir reklam engelleyici var. Ancak Brave, web sitelerine yerel tokenleri BAT ile ipucu olarak ekleyebiliyor. Şimdiye kadar, bu işlem ayrı bir cüzdan kullanılıyordu ancak yapılan duyuru, şirketin tarayıcı deneyiminin içine bir cüzdan entegre edeceğini ve Web3 dostu haline gelmesini sağladığını söylüyor.

Wykoff, kripto cüzdanının BAT ve Ethereum coinlerini ve CryptoKitties gibi kripto koleksiyonlarını destekleyen bir Ethereum cüzdan içerdiğini de söyledi.

Brave’nin kripto cüzdanını kullanmak için kimliğinizi doğrulamanıza gerek yok. Bununla birlikte şirket de ne amaçla kullandığınızı bilmek istemiyor. Kendi varlıklarınızı kullanıyorsunuz ve kendi anahtarlarınızı kontrol ediyorsunuz. Aslında, Brave kendisini hiçbir şekilde işlemlere dahil etmeyeceğini söyledi. Ancak bu yeni teknolojiyi kullanmaya başlamak isteyenlerin biraz beklemeleri gerekecek.

Wikipedia Kurucusu: Google Chrome Kullanmayı Bırakıp Brave'e Geçin Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave Kendi Kripto Cüzdanını Geliştiriyor

Şu anda, cüzdan için bir başlangıç ​​tarihi yok, proje henüz beta testine geçmedi ve yalnızca geliştiricilerin test etmesi için kullanılabiliyor. Ancak Wykoff, ekibin üzerinde çalıştığını bilmenizi istiyor.

Şu anda, Brave kullanıcıları Brave yayıncı ödüllerini almak istiyorlarsa, Uphold adlı bir geçici cüzdan kullanması gerekiyor. Wykoff, kendi cüzdanının gözaltına alınmadığını ve Uphold'a daha fazla gizlilik odaklı bir alternatif sunduğunu söyledi. Wykoff bunun, cüzdanın, kullanıcıların bulunduğu ülkelerin KYC gereksinimlerini karşılamaları gerektiğine kesinlikle ihtiyaç duyacağı anlamına geldiğini kabul etti.

“Brave ne pahasına olursa olsun kullanıcı gizliliğini korumak için çok çalışacaktır. Anonim kalmanızı sağlarken yasalara uymamızı sağlamak için bu sistemi tasarlamak bizim için büyük önem taşıyor ve bu çalışmanın en önemli bileşenlerinden biri.”

Kaynak: Decrypt

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.