Cardano Fiyat Analizi – 11.07.2019

Cardano Fiyat Analizi – 11.07.2019

Cardano projesi 2019 yılında platformuna yeni güncelleştirmeler ekledi. Byron geliştirme aşamasını tamamladıktan sonra pozitif fiyat aktivitesi ile birlikte topluluğun da heyecanını artırdı. Bununla birlikte, blok zincirini kendi karakteri içinde yavaş bir şekilde programlayarak temel anlamda spekülatif bir değer yaratma çabasına girdi.

Ethereum’ ile Benzerlik Gösteriyor

Cardano, Ethereum'a benzer akıllı bir blockchain platformdur. Farkı, iki katmanlı bir mimari ve ağ güncellemeleri uygulamak için bilimsel bir yaklaşımdır. Ağın yerel simgesi ADA, ağ kullanıcıları arasındaki değer aktarımları için kullanılabilir. Kripto para, fonksiyonel programlama ilkelerine dayanan Haskell adlı bir programlama dilinde kodlanmıştır.

Aralık 2019’da belirgin bir ayı piyasası seviyesine ulaştığı için ADA’nın fiyatı % 166 arttı. ADA şu anda 2,017,322,356 dolar değerinde bir pazar hacmine sahip ve kap tabloda 11. en büyük dijital varlık.

Aşağıdaki grafikte, Mayıs 2019 sonunda altın bir haç ile sonuçlanan doğrusal bir yükseliş izledi. Altın haca rağmen, fiyat 200 günlük süre içinde serbest bir düşüş yaşadı. Ancak şu anda mevcut yükseliş eğilimi hala devam etmekte. Eğilimin devam etmesi halinde fiyatın 200 günlük EMA'yı geri kazanması gerekecek. Fiyat şu anda 0,076 dolar. Hacimli trend çizgisinin altına düşerse, 0,06 doları yeniden test etme olasılığı yüksek olacaktır.

Cardano Fiyat Analizi – 11.07.2019 Cardano Fiyat Analizi – 11.07.2019

Bazı kilit ağ yayınlarına rağmen, kripto para hala geliştirmenin çok erken aşamalarındadır. EOS ve Ethereum ile rekabet edebilen uygulanabilir bir Dapp platform çözümü haline gelmesi birkaç yıl alacaktır. Kullanıcıların pasif bir şekilde kazanabileceği değerler uzun vadeli potansiyelini korur. XTZ gibi tokenlerin yakın zamandaki başarısı ve benimsenmesi, bazı ADA sahiplerine umut verebilir; ancak, ana ağ çözümleri başlatılıncaya kadar uzun süre beklemek de olasıdır. ADA’nın doğal değeri, yavaş ilerlemesinden, IOHK, Emurgo ve Cardano Vakfı arasındaki iç kargaşayı da olumsuz yönde etkilemekte.

Japonya'da faaliyet göstermek isteyen kripto borsaları hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bravenewcoin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.