Bytecoin Nedir? Bytecoin Satın Alma?

Bytecoin Nedir? Bytecoin Satın Alma?

2009 yılında ilk kripto para bitcoin piyasaya çıktıktan sonra bir çok kripto para ortaya çıktı. Bunlardan biri de Bytecoin isimli kripto paradır. Bytecoin monero gibi gizlilik odaklı bir coindir.

Bytecoin Nedir?

Bytecoin gizlilik odaklı ve merkeziyeti bulunmayan bir kripto paradır. Yatırımcılarına takip edilemeyen bir ödeme sistemi sunmaktadır. 2020 yılının şubat ayında popüler kripto para borsası binance'de listelenerek piyasa hacmini artmıştır.

Bytecoini değerli kılan özelliklerden biride  CryptoNote ring  algoritmasını kullarak anonimliğini sağlamaktadır. Transfer cüzdanları sonsuz küme denklemiyle gerçekleşmekte ve tek seferlik cüzdan oluşturarak takip edilemezliği arttırmaktadır.

 Bytecoin Genel Özellikleri

  • Ödemeler takip edilemez
  • İşlemlerin ve Adreslerin Bağlantısı Kaldırılamamaktadır
  • Madenci havuzları mevcuttur
  • Para emisyonu, hash rate değerine zarar vermez
  • Esnek parametrelere sahiptir

Bytecoin Nasıl Alınır?

Bytecoin'i Popüler kripto para borsası binance üzerinde satın alıp trade yapabilirsiniz. Düşük işlem ücretlerine sahip olması ve yüksek hacme sahip oluşu binance borsasını cazip kılmaktadır.İşlemler ve Adreslerin Bağlantısı Kaldırılamaz

Bytecoin Fiyat Grafiği ve Bytecoin Fiyatı

Aşağıdaki Bytecoin Fiyat Grafiğinden yararlanarak, 1 Bytecoin Kaç TL, 1 Bytecoin Ne Kadar, 1 Bytecoin Kaç Dolar sorularına cevap bulabilirsiniz.

 

[mcrypto id="17104"]

 

BCN Yorum

Bytecoin son 24 saatte yüzde 5.89 oranında düşerek 0,001598 TL'den işlem görmektedir. Piyasa değer ise 294.111.416 Türk Lirası'dır. Piyasadaki toplam arzı 184.066.828.814 adettir. Maksimum arzı ise 184.470.000.000 adet ile sınırlıdır.

Bytecoin'in Tarihçesi

2012 yılında oluşturulan Bytecoin (BCN) anaacı hızlı, anonim ve izlenemeyen işlemler oluşturmaktır. CryptoNote teknolojisini uygulayan ilk kripto para birimidir. CryptoNote, halka imzaları kullanarak mutlak anonimlik sağlamaktadır.

Bytecoin, 120 saniyelik bir blok süresine ve coin madenciliğini kolaylaştırmak için tasarlanmış parametrelere sahip olduğunu belirtmektedir. Bytecoin madenciliği , Script adlı bir Eşitlikçi Çalışma Kanıtı işlevi kullanılarak tamamlamaktadır. Bu işlev hem CPU'lar hem de GPU'lar aracılığı ile Bytecoin madenciliğini yapabilirsiniz.

Bytecoin ile Paralarımız Güvende mi?

Bytecoin saldırılara karşı dayanıklıdır. Kripto Para birimini güçlendirmek için kullandığımız şifreleme algoritmalarının kırılması imkansızdır. Hesap anahtarınızı anlamaya yönelik her türlü girişim, bir saldırıyı kârsız hale getiren çok büyük miktarda kaynak gerektirmektedir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.