Almanya’da Yasadışı Kripto Madenciliği Operasyonunda Altı Kişi Tutuklandı

Alman polisi , 6 Şubat 2019’da Freie Presse tarafından bildirildiği üzere , 2017’den bu yana çalınan elektriği mayın para birimine kullanan altı Altı Kişi Tutuklandı

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar kripto para birimini kullanmaktan zevk alırken, gerçek madencilik kripto süreci özellikle enerji maliyeti açısından oldukça sıkıcı ve daha da önemlisi pahalıdır. Bu, madencilik faaliyetlerinde bulunmak için birçok çalma elektriğiyle sonuçlandı.

Bu, Almanya’nın Klingenthal kentinde, çalınan elektriği kullanan bir madencilik çiftliğinin işletilmesinden sonra tutuklanan beş erkek ve bir kadının durumuydu.

Çiftlik, eski bir elektrik hizmetleri şirketi olan PGH Elektro’da bulunuyor ve yaklaşık 49 bireysel bilgisayarı barındırıyordu. Bilgisayarların 30’unda GPU’lar (grafik işlem birimleri) gibi madencilik donanımları vardı.

Yasadışı operasyonu ortaya çıkaran polis gücüne göre, çiftlik 2017 civarında faaliyete geçti ve 30 haneye güç verecek kadar 250.053 $ ‘lık çalınan elektrikten faydalandı. Madencilikte olan kripto para birimleri kesin olarak rapor edilmedi.

Bu, çoğu zaman yakalanmasına rağmen, insanların kripto para birimini benimsemek için elektrik çaldığı birçok örnekten sadece bir tanesidir .

Madencilik Maliyeti

Kripto para birimli madencilikle uğraşan kişiler ve şirketler için, enerji maliyetleri, göz önünde bulundurulması gereken en büyük masraflardan biridir. Kripto para birimini daha düşük maliyetli bir şekilde işletmek için birçok firma faaliyetlerini daha ucuz elektrik maliyetlerine sahip yerlere taşıyor.

Ancak, bu herhangi bir tartışma olmadan olmamıştır. Bir kripto madenciliği firması akını görmüş olan bu bölgelerin birkaç sakini, kripto madenciliği şirketlerinin bazılarının isteklerini yerine getirerek kasabalarından yasaklanmasını istedi .

2018’de Norveç , madencilik firmalarının elektrik maliyetlerini artık sübvanse edemeyeceğini açıklayarak ülkedeki madencilik maliyetinin yükselmesine neden olacağını açıkladı .

Kripto madenciliğinin son zamanlardaki yüksek maliyetinin belki de en büyük sorunu, oldukça sabit olmasına rağmen, pazarın her zaman meşhur bir şekilde değişken olmasıydı. Sonuç olarak, insanlar ve firmaların eskisinden çok daha az değerli oldukları için belirli madeni madencilik yapmaları kârsız hale geldi . 2018 yılının sonundaki fiyat düşüşünü izleyen aylarda, birkaç maden firması tamamen kapanmak zorunda kaldı .

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status