Almanya, Kripto para ve (ICO) Riskleri Konusunda Uyarıda Bulunuyor

’nın en büyük finansal düzenleyicisi olan Federal Finansal Denetim Otoritesi (BaFin), ilk madeni para tekliflerine (ICO) yatırım yapma riski konusunda yatırımcılara bir uyarı yayınladı.

Bu adım, BaFin’i ICO’lar hakkında bir uyarı yayınlaması için son pazar gözlemcisi yapmaktadır.
BaFin, yaptığı açıklamada, yatırımcıları ICO’larla ilişkili çeşitli riskler ve jeton satışı konusunda uyardı.

Riskler arasında, tüm yatırımları kaybetme fırsatı da vardır. Ajans ayrıca ICO’nun bir finansman modeli olarak projeleri potansiyel yatırımcılara çarpıtabilecek “dolandırıcıları” çekebileceği konusunda uyardı.

BaFin, son açıklamasında ICO organizatörlerine yeni bir gereklilik veya öneri getirmedi ancak 15 Kasım’da yatırımcılar için daha kapsamlı bir kılavuz yayınlanacağını açıkladı

ICO tüketicilerin, yatırımın veya projenin yararlarının yanı sıra riskleri tam olarak anladığından emin olmaları gerekir. Ayrıca, ISO’lara karşı gerekli önlemlerin alınmasının, doğada hileli olduğunu ispatlayan belirteçlerin satışında yatırımcılar için muhtemel kayıplara yol açabileceğini de ekledi.

Kaynak: COİNDESK

Bir önceki yazımız olan Deloitte, Blockchain Projelerinin Sayısı Hakkında Veri Yayınladı. başlıklı makalemizde , bitcoinlekazan ve blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply