] }
Coin Haberleri

Almanya: Kripto para dolandırıcılıkları konusunu da izliyoruz

Federal Finansal Denetim Otoritesi tarafından yapılan denetimleri incelediklerini ve kripto para dolandırıcılıkları ile ICO dolandırıcılıklarını ayrı bir sınıf olarak görmedikleri ve ayırmadıkları uyarısında bulundu. Almanya’nın AB ve Almanya sınırları dahilinde kripto para ve ICO dolandırıcılıkları konusunda bir bilgisinin olmadığını ve Almanya hükümetinin bu konu ile özel olarak bir ilgisinin olmadığı açıklandı.

Almanya’da kripto para birimlerinin kullanım oranı yıllar içerisinde artış gösterdi ve insanlar kripto para birimlerine sahip oldukça dolandırıcılık ve ICO ile ilgili dolandırıcılık vakalarında sürekli bir artış oldu. Hükümet, kripto para birimlerini kontrol altında tutmaya yönelik hiçbir düzenleme yapmadı ve AB tarafından yapılacak düzenlemeleri bekledi.

İlgili Makaleler

Merkel hükümetinin kripto para düzenlemelerini bu sene de yapmayacak olduğu tahmin ediliyor iken, AB’den yapılan açıklamalarda Fransa’nın kripto para ile ilgili taslak önerisinin incelendiği ve kripto para düzenlemelerinin ortak olarak AB üyesi ülkeleri kapsayacak şekilde güncellenmesi konusunda karar verildi.

AB’nin kripto para birimleri ile ilgili olarak yapacak olduğu düzenlemelerin Almanya için de etkili olması bekleniyor.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.