Almanya: Kripto para dolandırıcılıkları konusunu da izliyoruz

Federal Finansal Denetim Otoritesi tarafından yapılan denetimleri incelediklerini ve kripto para dolandırıcılıkları ile ICO dolandırıcılıklarını ayrı bir sınıf olarak görmedikleri ve ayırmadıkları uyarısında bulundu. Almanya’nın AB ve Almanya sınırları dahilinde kripto para ve ICO dolandırıcılıkları konusunda bir bilgisinin olmadığını ve Almanya hükümetinin bu konu ile özel olarak bir ilgisinin olmadığı açıklandı.

Almanya’da kripto para birimlerinin kullanım oranı yıllar içerisinde artış gösterdi ve insanlar kripto para birimlerine sahip oldukça dolandırıcılık ve ICO ile ilgili dolandırıcılık vakalarında sürekli bir artış oldu. Hükümet, kripto para birimlerini kontrol altında tutmaya yönelik hiçbir düzenleme yapmadı ve AB tarafından yapılacak düzenlemeleri bekledi.

Merkel hükümetinin kripto para düzenlemelerini bu sene de yapmayacak olduğu tahmin ediliyor iken, AB’den yapılan açıklamalarda Fransa’nın kripto para ile ilgili taslak önerisinin incelendiği ve kripto para düzenlemelerinin ortak olarak AB üyesi ülkeleri kapsayacak şekilde güncellenmesi konusunda karar verildi.

İLGİLİ HABER:  Müjde : Bakkt, Bitcoin Yatırma ve Çekme İşlemleri Başladı !

AB’nin kripto para birimleri ile ilgili olarak yapacak olduğu düzenlemelerin Almanya için de etkili olması bekleniyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }