AliPay, Binance ile ortaklık iddialarını yalanladı

En çok tercih edilen kripto para borsalarından , bir gün önce  ilân yaparak Çin içinde eşler arası (P2P) alım satımı ve WeChat vasıtasıyla kullanıma açtığını açıklamıştı. Mevzubahis haber anlık olarak Binance Coin‘in (BNB) % 10 seviyesinde artış yaşanmasını sağlayacak  kadar devasa tek tesir yarattı. (AliPay, Binance ile ortaklık iddialarını yalanladı )

Ancak vakadan kısa müddet ardından ödeme devi AliPay, mevzu ile ilgili açıklamalarda bulundu ve bunun ‘yalan’ olduğunu belirtti.

Alipay

@Alipay
There’re several reports about @Alipay being used for bitcoin transactions. To reiterate, Alipay closely monitors over-the-counter transactions to identify irregular behavior and ensure compliance with relevant regulations. [cont’d…]

AliPay Binance’i Yalanladı

AliPay resmi Twitter adresinden uygulanan izahta, platformun Bitcoin (BTC) işlemleri için kullanıldığına değin duyumların olduğunu altını çizen platform yetkilileri, firmanın tezgah üstü (OTC) işlemlerini yakından takip ettiğini ve Bitcoin ya da kripto paralarla alakalı tek ibareye rastlanıldığında AliPay’in hatıranda alakalı ödeme hizmetlerini durduracağını belirttiler.

Dün ciddi tek yükseliş elde eden Binance Coin ise bu haberin tesiri ile düşüşe geçti ve bu metnin kaleme alındığı lâhza bakımından yüzde 1,37 kıymet kayıbı yaşıyor. Çin içinde bundan sonra nakit tüketimi olağanüstü civarlara düştü ve hükümet dahi buna karşı tedbir olarak kendisi dijital para birimini geliştirmeye başladı. AliPay gibi tek ödeme platformunun kripto para birimlerini desteklemesi, mutlaka devasa tek ilerleme olabilirdi.

Bir önceki yazımız olan Samsung Ripple'ın Ortağı Finablr İle Uluslararası Ödeme Konusunda Birlikte Çalışıyor başlıklı makalemizde Samsung ile Finablr ortaklığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın