Sıkça Sorulan Sorular

Algorand ( ALGO)  merkezsiz projeler ile uygulamalar yoluyla hemen herkesin başarı sağlayacağı açık bir sistem kurmayı hedefleyen  bir PPoS ( Pure Proof of Stake) blockchain projesi.

ALGO'nun amacı ise benimsenen blockchain'e engel teşkil eden güvenlik, merkezsizlik ile ölçeklenebilirlikleri kaldırmaktır. 

Merkeziyetsiz Ekonomi, İşlemlerin Tamamlanması ve Güvenilirlik ile Ölçeklenebilirlik.

Algo'da kullanıcılar consensus mutabakatına katılmak için gizli ve sürekli bir şekilde seçilirler. Burada bulunan her blokta yeni bir seçim sistemi vardır

Ekonomistler, Matematikçiler ve Kriptograflar bulunur.

Algo, MIT profesörü olan ve önemli kriptografi temsilcisi  Silvio MİCALİ tarafından geliştirilmiştir.

Altcoin Haberleri

Algorand (ALGO)  Nedir?

Algorand ( ALGO)  merkezsiz projeler ile uygulamalar yoluyla hemen herkesin başarı sağlayacağı açık bir sistem kurmayı hedefleyen  bir PPoS ( Pure Proof of Stake) blockchain projesi.

Algorand ( ALGO)  merkezsiz projeler ile uygulamalar yoluyla hemen herkesin başarı sağlayacağı açık bir sistem kurmayı hedefleyen  bir PPoS ( Pure Proof of Stake) blockchain projesi.

Algo, MIT profesörü olan ve önemli kriptografi temsilcisi  Silvio MİCALİ tarafından geliştirilmiştir. ALGO’nun başlıca özellikleri özel izin istemeyen , açık kaynak kodlu , ölçeklendirilebilen, şeffaf bir güvenli ağdır. Algo ekibinde matematikçiler, ekonomistler ile kriptograflar bulunur.

ALGO’nun amacı ise benimsenen blockchain’e engel teşkil eden güvenlik, merkezsizlik ile ölçeklenebilirlikleri kaldırmaktır.

Algorand  Nasıl Çalışır? 

Algo’da kullanıcılar consensus mutabakatına katılmak için gizli ve sürekli bir şekilde seçilirler. Burada bulunan her blokta yeni bir seçim sistemi vardır. Mutabakatta katılımcılar ağı koruma sebebiyle her blok seçiminde tur değiştirmektedirler. Katılım sağlanmadan önce kullanıcıların kim olduğu hakkında kimse bilgi edinemiyor.  Algorand’da kullanıcılar konsensüs protokolüne katılmak için rastgele, sürekli ve gizli bir biçimde seçilmektedir. Tura katılım sağladıktan sonra turda kimlerin olduğunu görür ve salgırganları engeller.

Algorand’ın Başlıca Özellikleri Nelerdir?

1) Güvenlik ile Ölçeklenebilirlik:  Mutabakat dünya genelinde önemli olan finansal sistemlerle karşılaştırılması yapılarak yüksek ödeme işlem hızını garanti eder.

2)Merkeziyetsiz Ekonomi:  Merkezi olmayan işletmler ile bütün mal ve hizmet tüketicileri açısından olduça önemlidir. Ekonomi  dijital , şeffaf ve kesintiz  duruma geldikçe işletmeler de stratejik bakımdan önemlerini kaybetmemek , potansiyellerini devam ettirmek adına merkezi olmayan teknolojilere yönelim sağlamaktadır.

3)İşlemlerin Tamamlanması: Algo’nun yenilikçi özelliğidir. Blockchain kısımlara ayrılmadan işlemlerin anında olmasını ve koşulsuz bir şekilde tamamlanmasını yapar. Diğer blok zincirleri  ise işlemsel bütünlük ile belirsizlikten dert yakınırlar ama bu durum Algo’da çözüme kavuşmuştur.

ALGO’yu Nasıl Satın Alırız? 

Algo blok zincirinde güç işlemleri ve ağ katılımını ya da  durumdaki değişiklikleri sağlamak için Algorand ismi verilen yerel kripto para biri kullanılır. Kullanıcılar sistemde durumlarını çevrimiçi veyahut çevrimdışı bildirimi yaparak Algorand’larını kullanırlar.

Algo dünyanın önemli birçok borsası tarafından listelenmiştir. Algorand’ı satın almak isterseniz bu borsaları kullanabilirsiniz. Algorand’ın işlem gördüğü çiftler ise ; ALGO / BTC, ALGO/ TUSD, ALGO/ BNB, ALGO/PAX, ALGO/USDT, ALGO/USDC.  Algo’nun Andorid cihazlar içinde ücretsiz olarak indirimi yapılabilen bir cüzdanıda var.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu