ALGO FIFA Ortaklık İmzaladı, Algo Fiyatı Uçuyor!

0

Algorand (ALGO) , bir sponsorluk ve teknik ortak anlaşması imzaladığı FIFA ile bir ortaklığa girdi. Futbol Federasyonu’nun ortağı olan ilk resmi blok zinciri platformudur.

Algorand’ın Kasım ve Aralık aylarında Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Kuzey Amerika ve Avrupa’da bölgesel bir destekçisi olmasını sağlayan anlaşma Pazartesi günü açıklandı.

algo fıfa işbirliği

Ayrıca Algorand, 2023’te Avustralya ve Yeni Zelanda’daki FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olacak. Blok zinciri, FIFA’nın “dijital varlıklar” stratejisini geliştirmesine yardımcı olacak ve blok zinciri teknolojisini değiştirilemez belirteçler bağlamında açıklayan duyuruyla ( NFT’ler). Bu nedenle Algorand’ın FIFA’nın kendi NFT koleksiyonunu geliştirmesine yardımcı olması muhtemeldir.

Ortaklığın bir parçası olarak Algorand, blockchain destekli resmi bir cüzdan da sunacak. FIFA başkanı Gianni Infantino, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. dedi ki:

“Bu, FIFA’nın sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının bir göstergesidir. Algorand ile uzun ve verimli bir işbirliğini dört gözle bekliyorum.”

Algorand ilk kripto şirketi değil

Algorand, FIFA ortağı olan ilk blok zinciridir, ancak kripto ile ilgili ilk şirket değildir. Kripto borsası Crypto.com, Mart ayındaki resmi bir ticaret anlaşmasıyla FIFA Dünya Kupası’na da sponsor oluyor. Katar’da kripto para birimleri yasaklanırken kripto şirketlerinin Dünya Kupası’na ortak olduğunu söylemek oldukça alaycı. Bu nedenle, FIFA’nın muazzam sayıda uluslararası seyirci etrafında dönmesi akla yatkındır.

Dört yılda bir düzenlenen Dünya Kupası, en son 2018 yılında Rusya’da düzenlendi. Milyarlarca izleyici ile en çok izlenen spor etkinliklerinden biridir. Rusya’daki Dünya Kupası sırasında, dünya nüfusunun neredeyse yarısı olan etkinliği 3,2 milyar kadar insan izledi. Fransa ile Hırvatistan arasındaki 90 dakikalık finali 1,1 milyar kişi canlı izledi.

Algorand aynı zamanda 2011’den bu yana Dünya Kupası’nın ilk yeni ABD sponsoru. Geçen on yılda, dernek Birleşik Devletler federal savcılarının eleştirilerine hedef oldu. Rüşvet, kara para aklama ve yolsuzluk iddiaları vardı. En son suçlamalar, Katar da dahil olmak üzere Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan ülkelerin seçimiyle ilgili rüşvetler için 2020’deydi.

Algorand’ın yerel simgesi ALGO, yeni sponsorluk anlaşmasına iyi yanıt verdi. Aslında, token yaklaşık %20 artışla 0,72 USD’ye yükseldi ve 0,58 USD’nin en düşük seviyesine ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }