] }
Altcoin

Airdrop Nedir? Airdrop İle Kazanç Sağlanır mı?

Airdrop (nedir) terimi kabaca Türkçe açıklamasıyla “kripto paranın yukarıdan düşmesi” şeklinde açıklanabilir. Bu terim piyasaya yeni girecek olan bir kripto paranın karşılıksız olarak insanlara dağıtılması şeklinde gerçekleşir. Kripto piyasasını yakından takip edenler için bu durum kazançlı olabilir.

Airdrop Nasıl Yapılır?

Airdrop, piyasaya yeni girmeyi amaçlayan kripto paranın bir tanıtımı olarak da değerlendirilebilir. İnsanlara yeni bir kripto parayı tanıtmanın en kolay yolu parayı bedava olarak dağıtmaktır. Ancak bu durum her zaman bu kripto paranın kabul görmesi için yeterli olmayabilir. Bir başka deyişle ne kadar para bedava olarak dağıtılırsa dağıtılsın sonucunda zorlu piyasa şartlarında tutunması zor olabiliyor.

Airdrop ile kazanç sağlamak için çeşitli etkenlerin bir arada gerçekleşmesi gerekiyor. Bunlardan ilki yeni kripto paranın piyasada tutunabilmesi gerekmekte. İkinci olarak belli başlı borsalarda işlem görmeye başlamış olması gerekiyor. Bunun sebebi ise paranın başka paralarla takas edilebilmesi ve bu sayede kar edilebilmesi.

Airdrop’tan Kimler Faydalanabilir?

Airdrop yapılan yeni kripto paralar ilk önce herkese dağıtılmak yerine kripto para piyasasında tanınan, insanların takip ettikleri ve bu işi bilen kişilere öncelikli olarak verilebilir. Bunun sebebi ise bu kişilerin yeni kripto parayı çok daha fazla insana tanıtabildikleri için. Coin yöneticileri ilk olarak bu kişilere ulaşmayı tercih edeceklerdir. Ancak elbette normal insanlar da piyasayı yeterince takip ettiklerinde Airdrop’tan faydalanabilirler. Airdrop süresi çok uzun olmayabilir. Bu yüzden haberdar olunduğunda ne kadar acele edilirse o kadar iyi olacaktır. Bu işlemin en iyi tarafı ise hiçbir harcama yapmadan direkt olarak kazancınızın kar olması ve bu karı ilerleyen süreçte katlama imkanınızın olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan “Kripto Para Ticareti Nedir? Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu