ABD’li Senatörler Libra Hakkında Facebook’tan Bilgi İstedi

Facebook’un kendi kripto parası üzerindeki çalışmaları artık herkes tarafından biliniyor. Ancak bu bilgi sadece Facebook’un böyle bir çalışması olduğu yönünde. Konunun içeriği ve gelişmelerin ne derecede olduğu Facebook tarafından bir sır gibi saklanmaya devam ediyor. Durum böyle olunca ABD’li senatörler devreye girdi. ABD’li senatörler Libra hakkında Facebook’tan bilgi istedi.

Libra Projesi

Libra Projesi olarak adlandırılan Facebook’un yeni kripto para projesi çok gizli bir şekilde ürütülmeye devam ediyor. Ancak bu durum ABD’li senatörlerin dikkatini çekti. Senatörler bu projenin detaylarının açıklanmasını istiyorlar. Bu tüketici haklarının korunması açısından büyük önem arz ediyor. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta içinde ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, Zuckerberg’e bir mektup gönderdi. Bu mektupta yürütülmekte olan Libra Projesi’nin ayrıntılarının paylaşılması gerektiği yazıyordu. Görünüşe göre bu kadar gizli bir şekilde yürütülen proje çeşitli endişeler yaratmış.

ABD'li Senatörler Libra Hakkında Facebook'tan Bilgi İstedi

ABD’li Senatörler Libra Hakkında Facebook’tan Bilgi İstedi

İşleyiş Bilinmiyor

 ABD’li senatörler Libra hakkında Facebook’tan bilgi istedi evet ama bunun en önemli sebebi neydi? En önemli sebep yeni kripto para sisteminin işleyişinin nasıl olacağı. Gündemi bu kadar meşgul eden bir proje hakkında hiçbir şey bilinmemesi, en önemlisi nasıl işleyeceğinin bilinmemesi en büyük endişelerden bir tanesi. Bununla birlikte Facebook bu proje sebebiyle regülatörlerle nasıl bir iletişim içine girecek? Bu da bilinmeyen noktalardan bir tanesi. Hakkında hiçbir şey bilinmeyen ve bu kadar ses getiren bir proje elbette birilerinin ilgisini çekecekti. Proje hayata geçirilmeden önce önlem alınması için senatörlerin bilgi istemesi son derece yerine karşılandı. Bu gelişmeden sonra projenin ayrıntıları hakkında bazı açıklamaların yapılabileceği, en azından akıllarda bulunan soru işaretlerinin bir kısmının cevaplanabileceği bekleniyor. Geçmişte kişisel bilgilerin paylaşılmasından dolayı mahkemelik olan Facebook’un bu yeni projesinin ayrıntılarının açıklamasını isteyen önemli bir çoğunluk bulunuyor.

İLGİLİ:  Facebook ve Instagram Sahte Libra Hesaplarıyla Sorun Yaşıyor

Bitcoin’in piyasada zirve yapması ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın