ABD Savunma Bakanlığı, Blockchain’in Afet Yardımında Kullanılabileceğini Belirtti

ABD Savunma Bakanlığı, blockchain teknolojisinin afet yardımı çalışmalarının iyileştirilmesine yardımcı olma konusunda “çok büyük” bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Savunma Lojistik Ajansı Asker Destek bölümü bir düzenlenen toplantıya blockchain zaten 2017 yılında yıkıcı kasırga Maria sonra Porto Riko toplantı yardım “başarılı” çalışmaları Asker Destek en Sürekli ev sahipliği yaptı onun yardımcı olabilirdi anlamak Philadelphia bu ayın Süreç İyileştirme (TÜFE) ofisi.

Olayla ilgili bir DLA raporuna göre, TÜFE yönetim analisti Elijah Londo, “Potansiyel kesinlikle çok büyük” dedi . Blockchain hakkında konuşun ve güven ya da işlemleri internetin iletişimi değiştirdiği şekilde dönüştürmekle karşılaştıran uzmanları duyacaksınız.

Şu anda, DLA lojistik süreçlerini merkezi olarak yönetilen sistemler üzerinden takip etmekte ve bu da tarafların verileri senkronize etmesini zorlaştırmakta ve hepsinin doğru ve güncel bilgileri takip etmesini sağlamaktadır. Blok zincirleme teknolojisini kullanarak, ajans veriyi izleyebilir ve böylece tedarik zinciri işlem süreçlerini ve gönderilerin transit geçişi görünürlüğünü iyileştirebilir.

“Bu, blok zincirinin [yardım çabalarında] nerede büyük bir yardım olacağını nerede görebildiğimi görüyorum. DLA’nın İnşaat ve Ekipman biriminin direktör yardımcısı Marko Graham, malzeme akışını ve üreticiden gelen verileri takip ederek hammadde satın alarak… nakliyeyi almak ve mavnaları almak ”dedi.

TÜFE, blok zincirleme teknolojisini kullanarak bir tedarik zinciri platformu oluşturmak için IBM ile birlikte çalışan ABD Ulaştırma Komutanlığı ve nakliye devi Maersk ile hizmetlerini geliştirme yolları üzerinde çalışıyor .

Londo devam etti:

“Teknolojiyi araştırıyoruz. Ne olduğu, ne endüstrisi hakkında söylediği, geleceğin neye benzeyeceği, tedarik zincirlerine nasıl uygulandığı ve diğer sektörlerin nasıl kullandığı hakkında olabildiğince akıllıyız. Durum tespiti yapıyoruz. ”

Blockchain için olası kullanım durumları, diğer ABD devlet kurumları tarafından da giderek daha fazla incelenmektedir. Bu ayın başlarında, İç Güvenlik Departmanı onu söylemiş görünümlü blockchain çözümlerle sahte belgelerin kullanımını önlemek için gereken yetenek geliştirmek ve bu çalışmaya yardımcı olmak amacıyla girişimlere kadar 800.000 $ hibe sunan.

Ve geçen yıl, ABD Deniz Kuvvetleri’nin inovasyon kolu  , blockchain’in üretim sistemlerine ek güvenlik getirip getiremediğini incelemeyi planladığını açıkladı .

İLGİLİ:  EOS Fiyat Analizi

Yorum Yok

Cevap bırakın