Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

0

Aave (LEND) Coin, 2020 yılının Ocak ayında kullanıma sunulan kripto para birimi ve platformu olarak bilinmektedir. Hızlı bir şekilde popülerliğini git gide arttıran kripto para birimi ve platformu sayesinde kullanıcılar, mevduat hesaplarından düzenli olarak faiz kazanabilmektedir. Peki, Aave (LEND) Coin nedir, nasıl çalışır, nereden satın alınır, fiyatı ne kadar? Tüm bu soruların yanıtını sizler için özel olarak derledik.

Aave Coin Nedir?

 

Aave Coin, 2020 yılının Ocak ayında kurulan ve LEND Tokenleri ile birlikte Ethereum protokolünde faaliyet gösteren kripto para birimi ve platformudur. 2020 Yılının Ocak ayı içerisinde kurulmasına rağmen söz konusu kripto para birimi, oldukça kısa bir süre içerisinde cüzdan entegrasyonlarını da tamamlamıştır.

Aave protokolünü yönetmek isteyen kullanıcılar, LEND coinleri kullanarak, sistem içerisinde teklif verebiliyor, çeşitli oylamalara katılabiliyor ve sistemsel görüşlerini kolaylıkla belirtebiliyor.

Aave (LEND) Coin Nasıl Çalışır?

Aave (LEND) Coin nasıl çalışır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Söz konusu protokol içerisinde yer alan coinsler belirli zaman aralıklarında platform içerisinde birikiyor ve varlık değerine göre sabitleniyor. Platform içerisinde biriken coinsler, kullanıcıların cüzdanlarına anlık ve hızlı bir şekilde faiz olarak gönderiliyor.

LEND Coin Avantajı Nedir?

Son dönemlerde oldukça sık gündeme gelen söz konusu kripto para birimi, avantajları ile dikkat çekiyor. İşte, yeni kripto para biriminin ve protokolünün sağladığı avantajlar;

  • Dileyen kullanıcılar, söz konusu protokolü kullanarak uygun faiz seçeneğiyle birlikte kredi çekebilmektedir.
  • Kredi verenlerin, varlıklarını düzenli olarak çekebilmesi için sürekli olarak likidite rezervi aktif olarak bulundurulmaktadır.
  • Söz konusu protokolde borçlanma faiz oranları her zaman sabittir ve değişmemektedir.

Aave Coin Nasıl Satın Alınır?

Aave (LEND) Coin, alım işlemi son derece basit ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Kullanıcılar, Binance borsasını kullanarak, LEND Coin elde edebilmektedir. Ayrıca, yine Binance borsasını kullanarak elinizde bulunan LEND Coinleri de son derece kolay bir şekilde satabilirsiniz.

Aave Coin Fiyatı

LEND Coin, her ne kadar 2020 yılının Ocak ayı içerisinde kullanıma sunulsa da her geçen gün popülerliğini arttıran kripto para birimi olarak bilinmektedir. Son 6 aylık dönem baz alındığında oldukça kısa bir süre içerisinde yükselen LEND Coin, günümüzde $0,504656 bandında olduğu görülmektedir. Coinin seyreden güncel değerini CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.