] }
Bitcoin Haberleri

240 Milyon Dolarlık Bitcoin Dört Şüpheli İşlem Gördü

İddia edilen kripto işlemlerinden elde edilen gelirin 240 milyon dolardan fazla olması PlusToken’in dört Bitcoin (BTC) işlemi yaptığını ortaya çıkardı.

Whale Alert adını taşıyan ve büyük kripto para birimi işlemlerini bildirmeye yönelik bir Twitter hesabı 17 Ağustos’ta yayınlanan ve 22.923 BTC tutarındaki dört işlemin muhtemelen PlusToken’in geliri olduğunu belirtti. Dört işlem, 6.000 BTC, 5.000 BTC, 7.000 BTC ve 4.923 BTC olarak taşındı. Tüm işlemler 17 Ağustos’ta gerçekleşti. Monitör, işlemlerin muhtemelen iddia edilen planla ilişkili olmasına rağmen bu durumun onaylanmadığını söylüyor.

Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak
240 Milyon Dolarlık Bitcoin Dört Şüpheli İşlem Gördü

Rapor Edilen En Büyük Dolandırıcılık

Geçmişte yapılan en büyük kripto soygunlarının analizlerinde de olduğu gibi, PlusToken yaklaşık 2,9 milyar dolarlık tahmini bir kayıpla en büyük kripto dolandırıcılığı olabilir. PlusToken’in, korsan varlıklara 500 $ yatırdıktan sonra, cüzdan sahiplerine ayda %8 ila %16 arasında bir yatırım getirisi sağlayabileceğini iddia ettiği söyleniyor. Kripto para ve blockchain şirketi Ciphertrace, platformun birkaç Çin vatandaşını, Çin polisini ve şirketin ortak kurucusunu (“Kim Jung Un” takma adı altında faaliyet gösteren Güney Koreli bir adam ve sadece “Leo” olarak bilinen bir Rus) oluştuğunu belirtti.

Son zamanlarda bir Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, sahte ve kayıtsız bir kripto para teklifi yapmakla suçlanan birkaç kişiyle ilişkili olduğu anlaşılan varlıklardaki 8 milyon doları korumak için bir acil durum bildirimi yayınladı.

Kaynak: Cointelegraph

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu