23 Yaşındaki Hacker Anthony Francis Faulk Bitcoin ile Şarkıların Telif Haklarını Satın Aldı

Son güncelleme: 22 Aralık 2019 07:59 pm

Amerikan Federal büyük jürisi 11 Aralık 2019’da 23 yaşındaki bir hacker olan Anthony Francis Faulk ‘ın gasp ve elektronik dolandırıcılıktan suçlu olduğuna karar verdi.

Anthony Francis Faulk ve anonim arkadaşları 2016’dan beri kripto para birimi kullanıcılarını hedef alarak sim-kart takas teknolojisini kullandılar. Anthony Faulk, sim-kart üzerindeki kimlik bilgilerini kullanarak çok sayıda kurbanın paralarına erişti. Kripto para öğretmenlerinin birçoğu ABD’yi dolaşıyor. Kötü niyetli olan birinin bazı kripto zenginlerinin telefon numarasını bulması çok kolay.

Daha sonra, bilgisayar korsanları bir sim kartın kopyasını oluşturur ve paraları ilişkili hesaplardan borsalara gönderir. Sonunda, dolandırıcılar lüks ürünler satın almak için bu paraları kullanıyorlar. Örneğin Nissan Rogue, üstü açık bir Ferrari ve 942.500 dolarlık bir daire gibi…

Anthony de bir Rolex saat aldı, ancak daha ilginç olan şey müzikle ilgili harcamalar.

Bilgisayar korsanı, özel bir web sitesi üzerinden borsa aracılığıyla şarkı haklarını, yani imtiyaz satın almayı seviyor gibi görünüyor. Bu çalıntı paraları aklamak için abartılı bir yol gibi görünüyor. Hacker onları Wasabi cüzdanına veya KYC’siz borsalara göndermek yerine modern müziğe yatırım yapıyor.

İddianameden, yazarların isimleri olmadan sadece şarkıların isimlerini okuyabiliriz.

23 Yaşındaki Hacker Anthony Francis Faulk Bitcoin ile Şarkıların Telif Haklarını Satın Aldı

23 Yaşındaki Hacker Anthony Francis Faulk Bitcoin ile Şarkıların Telif Haklarını Satın Aldı

Sim-kart Hackerları Elektroniik ve Hip-Hop Müzik Seviyor

Royalty Exchange açık veritabanındaki hızlı arama kayıtları BTC dolandırıcısının ustasının tek bir tıklamayla bazı şarkı paketleri satın aldığını gösteriyor. Grammy kazanan Ten Hip-Hop Singles paketini 8.600 $ karşılığında satın aldı ve işlemi Anthony F olarak imzaladı. Paketin içerisinde mahkeme belgelerinde belirtilmeyen bir şarkı var: T.I. Aynı zamanda belgelerde Pitbull’un “Que Tu Sabes D’Eso” adlı bir şarkı yer alıyor.

Hip-Hop’ın yanı sıra Faulk, Goldroom‘a düşkündü. Goldroom, Los Angeles’tan elektronik müzik yapımcısıdır. Gazeteciler Goldroom’a ulaştı fakat adam anlaşmalar hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi.

İLGİLİ HABER:  İzmir'de Taksiler Uygulama Üzerinden Çağırılacak

(1) Yorum

  1. Avatar mobile legend mcl Ara 21, 2019

Cevap bırakın