2021’de Yatırım Yapılabilecek Altcoinler?

0

Zor bir sene olan 2020’den sonra kripto para meraklıları 2021 yılında yeniden yükseliceğini umut ediyor. Kripto para sahipleri ise kripto birimlerinin yakın bir zamanda dünya genelinde finans piyasalarının parçası olabileceğini düşünüyor. Haberimizde sizlere en çok arananlarında başında gelen  yatırım yapılabilecek altcoinleri, Altcoin yatırım tavsiyeleri 2021, Altcoin 2021, Altcoin tavsiye 2021 sorularını sıraladık. Şimdi tek tek inceleyelim ….

2021 Yılında Yükselmesi Beklenen Altcoinler

  • EOS
  • Tezos 
  • Stellar Lumens (XLM)
  • COSMOS (Atom)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Quant (QNT)
  • Ardour (ARDR)
  • Defi Projeleri
  • NEO

 

2020'de Yatırım Yapılabilecek Altcoinler
2021’de yatırım yapılabilecek altcoinler

EOS

EOS.IO, EOS kripto para biriminin desteklemiş olduğu Blockchain protokolünü temsil eder. Bu protokolde işlemler için CPU ile GPU’ların kullanılması ile yerel bellek ve sabit disk depolama gibi gerçek hayattaki bir kişisel bilgisayarın sahip olduğu birçok özelliği taklit ettiğini biliyoruz. Bu bilgisayarlarda olan bütün kaynaklar ise token sahipleri arasında eşit bir şekilde dağıtımı yapılır.

Tezos 

Morgan Stanley’in eski analistlerinden biri olan Arthur Breitman 2020 yılında en umut vadeden kripto para birimleri arasında olan Tezos‘u geliştirmiştir.XTZ,  zincirleme yönetim ile kendi ağında oluşabilecek değişiklikleri yönetebilmesini sağlayacak bir self-correcting birleştirmeyi hedefliyor. XTZ  tarafından desteklenen Tezos ise yaygın olarak bilinen ve baking olarak isimlendirilen süreçle oluşturulur, bu süreç de imzalanmış ve yayınlanmış ber bir blok için  ödül almayı ve para yatırmayı kapsayan bir süreç.

Stellar Lumens (XLM)

Stellar‘ın piyasa değeri çok büyüktür. Piyasa değerinin büyük olması ise pazar büyüklüğüne göre ilk 20 dijital varlık arasında olmasını sağlıyor.Uzmanların görüşlerine göre Stallar 2020 yılında yatırım yapmak isteyenler için ucuz bir kripto varlığıdır. Paranın ise bu sene içinde büyük potansiyele sahip olması muhtemeldir.Stallar size daha ucuz ve daha hızlı sınır ötesi ödemeler yapmanıza imkan sağlar.

COSMOS (Atom)

COSMOS toplamda  237.928.231 atom tokene sahiptir. Bunlardan yalnızca 190.688.439 atom halen işlemdedir. Cosmos 98 pazarda aktif olarak işlem görmektedir.

MCO (MCO)

2016 senesinde kurulmuş olan crypto.combasit bir düşünceye dayanıyor. Her bireyin kimliğini , verilerini ve parasını kontrol etme hakkı var. MCO  bugün bir miyondan fazla kullanıcya sahip ve finansal hizmetlere de güçlü alternatifler getirebilir. Aslında bu kripto para birimini dijital cüzdana dönüştürmek inancını gerçekleştirmede yardımcı bir unsurdur. MCO gizlilik, güvenlik ve uyumluluk temelleri üstüne geliştirilmiştir. Bugün PCI : DSS 3.2.1 ile ISO27001: 2013 uyumluluğuna sahip tek krito paradır.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic ; Bir ethereum hard fokudur. ETC kullanıcılarına dijital varlıklarını bankalar yada diğer finansal kurumlar vb. 3. tarafların bir müdahalesi olmadan yönetme imkanı sunar. Ethereum Classic geliştiricilerinin mantıklı olmatan akıllı sözleşmeler yazmasına, durudurulamaz ve dağıtmasına programlanabilir para sunmalarına ve bunları yürütmesine olanak sağlar.

Quant (QNT)

Quant Network ekibi bu kripto paranın varlığını esasen ETH Blockchain’ine dayanan kripto varlığı olarak geliştirmiştir. Quant tarafından sağlanmış olan çözümler arasında Overledger OS ile goVerify bulunmaktadır. Teknik incelemelerinde ise önceki hedeflerinin dünya genelindeki ağları çeşitli Blockchain platformlarına bağlayabilmek adına kullanılacak arayüz oluşturmayı içerdiği söyleniyor.

Ontoloji (ONT)

Web sitelerinde Ontology kendisini yüksek performans içeren genel Blockchainplatformanlarını  tedarikçisi olarak tanımlamaktadır. Akıllı sözleşmeler ile dağıtık defter sistemleri de dahil olmaktadır. Kullanıcıların değişen uygulamaları destelemek adına özelleştirebilecekleri genel bir Blockchain sistemlerini destekleyebildiği iddiaları var.Ve çok sayıda olan protokol grubunu da kullanarak zincir ağları arasında ekip çalışmalarını oldukça kolaylık sağlar.

 

Ardour (ARDR)

Ardor ”ARDR” kodunu kullanarak 2020 takip edilecek ümit verici kripto paralar arasında kendine yer bulmaktadır.  Bu BaaS  sağlayıcısı bir kodlamaya gerek duymadan kendi ağlarını oluşturmak isteyen işletme ve kurumlar tarafından kullanılmak üzere bir Blockchain altyapısını sunar.Birden çok işlem zinciri ile ilişki olan  ebeveyn-çocuk altyapısından oluşmaktadır.

2021 için Genel Değerlendirme

Uzman görüşlerine göre dijital para birimleri kısa bir sürede çok fazla kar kazanmanıza yardımcı olarak yatırım araçlarıdır. Tüm bunların yanında kripto para birimleri ise toplam fon kaybına neden olabilecek volatil yatırım şeklidir. Bu sebeple de neye yatırım yapacağımızı , nelerden kaçınmalıyız ve piyasayı iyi anlamamız gerekmektedir.  Kripto varlıklarının da pazar büyüklüğüne dikkat etmeliyiz.

2021 yılına kripto paralar çok hızlı girdi. Piyasa hacmi 775 milyar doları aşarak 2017 yılındaki 800 milyar dolarlık rekoruna bir adım daha yaklaştı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.