] }
Coin Analiz

2020 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Kripto Para Nelerdir?

Bu yazımızda , hangi kripto para alınmalıgelecek vaat eden kripto paralar neler, hangi kripto para alınırhangi kripto paraya yatırım yapmalı gibi merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

Kripto paralar alternatif bir yatırım aracı olarak yükselmeye devam etmektedir. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 5 i kullanmasına rağmen kimsenin hayal bile edemeyeceği rakamlara ulaştı.

İlgili Makaleler

Kripto para piyasasına girmek isteyen yatırımcıların fazlaca zaman harcaması ve çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu yatırım süreci ve yatırım yapılacak coinin belirlenmesi kolay bir süreç değildir. Yatırım öncesi bir çok kaynaktan coin analizlerine ve önemli haberlerini okuması gerekmektedir.

Bu yazımızda kripto para birimlerine neden yatırım yapılması gerektiği açıklayarak, 2020 yılında alınabilir ilk 7 kripto para birimi inceleceğiz.

Kripto Paralara Yatırım Yapma Nedenleri

Yatırım yapılmadan önceki en önemli başat soruların başında hangi kripto para birimini satın almamız gerektiğidir.

Kripto para yatırım öncesi dikkat edilmesi gerekenler;

  • Erişilebilirlik: Kripto para alım satımı oldukça kolaydır.
  • Güvenlik: Kripto parasına yatırım yapılması güvenlidir, dolandırılan yada değeri olmayan birşey almazsınız.
  • Daha düşük ücretler: Diğer yatırım tür işlem ücretlerine göre oldukça düşüktür.
  • Portföy çeşitlendirme: Farklı yatırım türü arayanlar için mükemmel bir piyasadır.
  • Daha hızlı işlemler: Diğer yatırım veya transfer işlem hızlarına göre oldukça hızlıdır, saniyeler içinde dünyanın öbür ucundaki kişiye ödeme yapabilirsiniz.

2020’de Satın Almanız Gereken 5 Kripto Para

Geldik en önemli kısma 2020’de yatırım yapılması mantıklı kripto paraları ele alalım.

1) Ethereum (ETH)

Ethereum, gücünü ICO, ERC20 Tokenlerinden almaktadır. Piyasada yaklaşık 5506 kripto para bulunmaktadır. Bunların yüzde 95’i ethereum alt yapısı ile oluşturulmuş coinlerdir. Ethereum yazımızın yazıldığında 238,98 dolardan işlem görmektedir. 2020 yılında yükselmesi beklenen coinlerin başında gelmektedir.

2) Bitcoin (BTC)

Geldik kripto paraların amiral gemisine. Bitcoin piyasaya sürülmüş ilk kripto paradır. Piyasa hacminin büyük çoğunluna hakim bir coindir. Şuan 9.487 dolardan işlem görmektedir. Bitcoin yükselmeden hiçbir altcoin devasa yükselişe geçemez. Piyasaya sıcak para girişinin sebebidir. Her geçen gün yatırımcı sayısını artıran bitcoin en umut verici kripto paraların başında gelmektedir.

3) Litecoin (LTC)

Litecoin, Bitcoine alternatif olarak çıkarılan ve kurucusu Tom Lee’dir Bitcoin ve Ethereuma göre uygun fiyata sahip olan Litecoin yatırım yapılabilecek kripto paralardan biridir. Litecoin yazımızda 44,97 dolardan işlem görmektedir. Piyasada yeni olanlar yada çok risk almadan yatırım yapmak isteyenler için değerlendirilebilecek bir coindir.

4) Ripple (XRP)

Geldik piyasayı domine eden, yatırımcıların göz bebeği olan ripple kripto parasına. Ripple bir çok banka ve önemli ödeme şirketleriyle işbirliğine girerek adından çokça söz ettirmiştir. Ripple yazımız sırasında 0.19 dolardan işlem görmektedir. Ripple bankacılık sisteminde kullanılmaya başlar ise tahmin dahi edilemeyecek bir seviyelere gelebilir.

5) NEO (NEO)

NEO yatırımcı tarafından Çin’in ethereumu olarak gösterilen önemli coinlerden biridir. 2020 yılı içinde Neo çin faktörü ile hızlıca yükselebilecek değerine değer katabilecek kripto paralardan biridir. NEO yazımız sırasında 11.09 dolardan işlem görmektedir.

6) Binance Coin

Binance coin , en popüler kripto para borsalarından biri olan binance borsasının kripto parasıdır. Binance borsası gerek üye sayısı gerek hacimsel olarak ilk sırada yer almaktadır. Buda kendi kripto paraları olan Binance coin’in 2020 yılı içinde yükselmesi beklenen kripto paralardan biridir. Binance coin yazımız sırasında 16 dolardan işlem görmektedir.

7) Chainlink (LINK)

Chainlink 2020 yılında yükselmesi beklenen kripto paraların başında gelmektedir. Chainlink yazımız sırasında 4.11 dolardan işlem görmektedir. Geliştirmiş olduğu teknolojik alt yapıyla geleceği olan kripto paralardan biridir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.