2020 Uzmanlardan Bitcoin Yorumları ve Tahminleri

2020 Uzmanlardan Bitcoin Yorumları ve Tahminleri

Kripto para dünyasında en çok ilgi gören ve bilinen bitcoin, yatırımcıların ilgisini her geçen yıl daha fazla üzerine çekiyor. 2019 yılında bitcoin her ne kadar beklenen rekorunu kıramasa da 2020 yılının daha henüz başlarında yine yükselerek tüm yatırımcıların ilgi odağı oldu. Birçok yatırımcı 2020 yılında tüm kripto paraların rekor kıracağı düşüncesiyle bu alana yatırım yaparken bazı yatırımcılar ise durumun aksine kripto paraların 2020 yılında değer kaybedeceğini düşünüyor.

Analiz işlemi yapan birçok kişi kısa ve uzun vadede bitcoin’in 2020 yılında ciddi derece yükseliş göstereceğini belirtiyor. Fakat piyasalarda uzun yıllarda kripto para alanında bulunan yatırımcılar, analizcilerin görüşlerine pek katılmıyor. Çünkü 2018 ve 2019 yılları içerisinde de kripto paralardan rekor geleceği söylenmiş fakat bu rekor yükseliş gerçekleşmemişti.

İLGİLİ:  John McAfee ve Craig Wright Arasındaki Savaş Kızışıyor

2020 Bitcoin’in Rekor Yılı Mı?

2020 yılına iyi bir başlangıç yapan bitcoin de 09.02.2020 tarihi itibari ile istikrarlı yükseliş devam ediyor. Özellikle ülkelerin, kurumların ve şirketlerin blockchain ve bitcoin alanına karşı ilgisinin artması kripto paralar içerisinde bitcoin’i güvenilir bir konuma getirdi.

Tüm bu nedenlere dayanarak uzmanlar bitcoin’in yükselişine devam ederek 2020 yılı içerisinde rekor bir yükseliş yapabileceğini dile getirdi.

Diğer değinilen nokta ise piyasa da 100 milyar dolarlık bitcoin yaklaşık 1 yıldır hareket etmiyor. Ellerinde bu kadar kripto parayı tutan kişilerin daha çok her ne kadar zarar eden yatırımcılar olduğu söylense de, bu yatırımcıların rekor kıracağını düşündüğü bitcoin’in yükselişini beklediği değerlendiriliyor. Ayrıca herhangi bir hareketlilik göstermeyen ve beklemede duran bitcoinlerin birçoğunun ulaşılamaz duruma geldiği de tartışılan konular arasında. Birçok yatırımcının ölmesi veya hesabının şifresini kaybetmesi sonucu bu kripto paraların kenarda işlemsiz olarak beklediği düşünülüyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın