] }
Altcoin

2019’un İlk Yarısında Üst Sıralardaki Kripto Paraların Performansı

Kripto para pazarı son aylarda yükselişe geçti. Ancak yüzlerce coinin çoğu Bitcoin’in en son yükselişinden faydalanırken bazıları da geride kaldı. Kripto paraların performansı, % 67’sinin tüm zamanların en yüksek seviyelerinin üzerinde artış gösteriyor. Kripto para pazarının yakın zamanda gördüğü kazanımların çoğu zirvede yoğunlaştı. İlk 10 coinin tümü 2019’da çift haneli kazanç elde etti.

Bitcoin kesinlikle diğer kripto paraların performansı üzerindeki en büyük etkiye sahip. Ancak orijinal dijital varlık bu yılın en büyük kazananı olmadı. Son zamanlarda Bitcoin harika bir performans sergilemiş olsa da, birkaç altcoin daha da iyi performans gösterdi.

CoinMarketCap’e göre en iyi 10 kripto para biriminden BNB, 2019’un ilk yarısında en iyi performansı sergiledi. Binance’in kendi para birimi Haziran’a kadar önemli bir büyüme göstermiştir. BNB, 2019 yılının ilk 6 ayında % 424 oranında değer kazandı. Binance, 2019’da bir dizi olumlu gelişme kaydetti. BNB’nin fiyatı da kesinlikle Binance tarafından desteklendi. Yatırımcıların ilk satışa katılmak için token tutma zorunluluğu nedeniyle her lansmandan önce istekli bir şekilde BNB satın

aldıkları görülüyor.

XRP En Kötü

XRP, yılın başından bu yana yalnızca % 12’lik bir artışla ilk 10 para biriminin en kötü performansını sergilemiştir. XRP’nin yanal hareketi hakkında yorum yapmak için kripto para birimi alanında oldukça uzman olmaya gerek yok.

Birçok yatırımcı, Ripple ağının ne kadar kontrol altında olduğunu ve daha da önemlisi XRP’ye olan desteği sorguluyor. Ancak yine de, Ripple kripto alanındaki en güçlü ve en coşkulu topluluklardan birine sahiptir. Ayrıca, Ripple ve XRP ile ilgili projelere 500 milyon dolarlık katkı verilmesi, sahiplerine yakın gelecekte daha büyük kazanımlar için umut veriyor.

Litecoin, yılın ortasına ikinci en yüksek büyümeyle geldi. LTC’nin fiyatı Ocak ayından bu yana % 301 arttı ve büyümenin devam etmesi bekleniyor. Piyasa sürekli akış halinde olsa da, piyasadaki en iyi oyuncular daha zayıf projelerden daha net bir şekilde ayrılacaklardır.

Güncel Ethereum fiyat analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Zcrypto

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu