] }
Altcoin

2019 Yılında Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar

2019 YILINDA YÜKSELİŞE GEÇMESİ BEKLENEN KRİPTO PARALAR

Kripto paralar 10.yılına girerken piyasalardaki denge durumu geçtiğimiz yıllara göre daha sağlam zemine oturmaya başladı. Her çıkan yeni kripto para biriminin belirli bir amaca hizmet etmesi, blockchain  teknolojisinde sağladıkları yenilikler ile yeni yatırımcıları kendine çeken kripto paralarda 2019 yılının ikinci ayında yıl içerisinde yükselmesi beklenen paraların tahminleri analistler tarafından yayınlanmaya başladı. 2019 yılında yükseliş yapması beklenen kripto paraları incelersek;

RİPPLE

Son 2 yıldır patlamasına kesin gözüyle bakılan ama beklenen çıkışı bir türlü yapamayan kripto para 2019 yılının son çeyreğinde hak ettiği değerlere geleceği gözlemleniyor. Bunun altındaki temel dayanak sebeplerini sıralamak gerekirse bankacılık hizmetlerinde SWIFT ve UPS teknolojisinin yerine geçmesi beklentisi bu para birimin değerleneceği konusunda analistlerin ortak fikri oldu. Ayrıca 28 Şubat 2019 tarihinde yapılan 300 milyon dolarlık bir transferin sadece 0.10 sent tutarında olması da ne kadar avantajlı olduğunun bir göstergesi

TRON KOİN

Japonların resmi kripto para birimi olan Tron ise gelecek vaat eden kripto paralar arasında gösteriliyor. Merkezsiz bir yapıda olması, işinde uzman olan avukatların paranın yönetiminde olması, marjin işlemlerinde ön plana çıkması sebebiyle 2019 yılının son çeyreğinde yükselişe geçmesi beklenen para biriminin yatırıma açık olduğu ve yazının yazıldığı 2 Mart itibariyle çok düşük fiyatta olması gelecek vaat eden para birimlerinde olması için yeterli bir sebep.

HOLO KOİN

Bitcoin’in çıkış yılı olan 2009 yılında dahi çalışmalarına devam eden akademik bir ekip tarafından planlanan ve 10 senedir düzenli bir sistem üzerine inşa edilen Holo Koin 31 Ocaktan itibaren Türk kripto para piyasalarında da alım satım yaparak ülkemiz yatırımcıları arasında da bir yükselişe sebep oldu. 30 satoshi değeri olan kripto para biriminin 2019 olmasa dahi 2020 yılında yüklü miktarda girenleri sevindirecek duruyor.

CARDANO

Japonların bir diğer kripto parası olan Cardano, Ethereum’un eski CEO’larının oluşturduğu para birimidir. ADA simgesi ile bilinen katmanlı yapısından dolayı Hard Fork ihtiyacı duymayan para biriminin devlet sistemlerine uygun olması nedeniyle kurumsal bir yapıda bulunması güvenilir bir para birimi olması konusunda en önemli artısı. Ekşi Sözlük platformunda bir yazarın ilk alımından sonra 1 yıla kadar bekletme süresi içerisinde kazanımlarını paylaştığı raporunda 2900 dolar ile girdikten sonra 36000 dolardan çıkması paranın ne denli yükseliş yaşadığını gösteriyor. 2020 yılı gelmeden olması gereken seviyeleri test edeceği yüksek ihtimaller içerisinde yer alıyor.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu