2019 Yılı 2018'in Tekrarı Olabilir mi ? | KoinTimes Kripto para haber

2019 Yılı 2018’in Tekrarı Olabilir mi ?

2018, değerleme konusunda Bitcoin için tam bir kabus yılıydı.

BTC, daha geniş pazarı aşağı yönlü bir spirale sürükleyen% 80’lik bir fiyat düşüşü görerek, pazar kapitalizasyonunda 700 milyar dolarlık bir zarara neden oldu.

Yatırımcılar 2019’da işlerin daha kötüye gitmeyeceğini umuyor ve Bitcoin’in geri dönüp çıkmayacağını merak ediyor.

Ancak, gerileme rağmen, bir süre için düşüşe geçen fiyatları unutursak ve farklı ölçütlere odaklanırsak, 2018 aynı zamanda Bitcoin için en iyi yıllardan biriydi. İşte nasıl:

Artan Kamu Bilinci

Bazı okuyucular, Bitcoin’e artan kamu ilgisinin uzun vadeli ayı piyasasına büyük miktarda para kaybedenlere teselli edemeyeceği gerçeğinden hoşnut kalsalar bile anlaşılabilir bir durumdur.

Bununla birlikte, bu makalenin amacı, 2018’de yalnızca Bitcoin ve bir bütün olarak kripto toplumu için ortaya çıkan tüm pozitifleri vurgulamaktır. Kamusal ve akademik ilgiyi artırmak kesinlikle bu cephenin en önemli paketlerinden biridir.

2018’de Bitcoin içeren anahtar kelimeler için Google Trendleri’nin analizi, kişilerin yavaşlamaya rağmen hala varlık sınıfıyla ilgilendiklerini göstermektedir.

Elbette, rakamlar 2017 yılının sonuna doğru durdukları kadar yüksek değil, ancak anlaşılabilir bir durum. Sonuçta, 2017’nin son çeyreğinde kripto fiyatlarında görülmemiş bir artış görülmüştür. Dahası, Bitcoin gibi dijital para birimleri kavramı, o zamanlar nüfusun büyük çoğunluğu için hala yeniydi.

Bitcoin izleme web sitesi Satoshi.info’nun yaratıcısı James Lopp tarafından gösterildiği gibi, Güney Afrika, Gana ve Nijerya gibi ülkelerde daha fazla insan Bitcoin ve bununla birlikte kripto ekonomisi ile daha fazla ilgilenmeye başladı.

Comments (No)

Leave a Reply