2019 Bitcoin İçin Geri Dönüş Yılı

Wall Street’in ünlü analistlerinden Tom Lee’ye göre 2019 Bitcoin için geri dönüş yılı olacak. Bitcoin rekor seviyelere ulaştığı dönemden günümüze kadar geçen sürede oldukça zor zamanlar geçirdi. 2017 yılının sonlarında ulaşmış olduğu 20 bin dolarlık zirveden yavaş yavaş düşerek şu anda 3800 dolar seviyelerinden alıcı bulmakta.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in gerçek değerinin 13800 ile 14800 dolar arasında olduğunu iddia ede Fundstrat stratejisti ve tanınmış Bitcoin boğası Tom Lee, 2019 yılı için kripto paraların bir geri dönüş yılı olacağını söyledi. Bunun en büyük sebebi ise elverişli makroekonomik eğilimler. CNBC’ye yaptığı açıklama Lee, “Küresel piyasalarda yatırımcılar yüksek risk iştahlarına sahipler ve bu durum Bitcoin için olumlu bir durum. Dolar da geçen seneki artış eğiliminden oldukça uzak” şeklide konuştu.

Gelişmeler Umut Verici

Geri dönüş yılı olmasının yanında JPMorgan ve Mizuho Bank’ın kendilerine ait kripto para çıkarmalarına ek olarak bir de Facebook’un bu alanda girişimlerde bulunduğunun altını çizdi. Lee, yakın zamanda Bitcoin’in oldukça kullanılır hale geldiği Venezuela için de bu gibi ülkelerde var olan kaos ortamının Bitcoin başta olmak üzere diğer Kripto paraların benimsenmesini de kolaylaştırdığını söyledi. “Bu durum 2019 yılında Bitcoin için ciddi bir geri dönüşün de habercisi” dedi. Lee’ye göre kripto paralar konusunda insanların farkındalığı her geçen gün artmakta. Bu durum da yakın zamanda kripto paraların resmi olarak kabul görmüş bir varlık sınıfı haline gelmesine katkıda bulunacak.

Bitcoin için geri dönüş yılı olarak gördüğü 2019’da alıcıların 200 günlük hareketli ortalamaya dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Lee, eğer Bitcoin şu andaki seviyesini koruyabilirse Ağustos ayında 200 günlük hareketli ortalamanın da üzerine çıkacak. Bu durumun da 2018 yılında yaşadığı çöküş sırasında kaybettiği ortamı yeniden kazanmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Coinbase Wallet uygulaması hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: CNBC

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın