2017’De Ki ilk 10 Blockchain Şirketi

Sektördeki olağanüstü yılda daha başarılı olan şirketlere bir göz atalım ,

Ethereum 
Piyasa kapitalizasyonu:
Ethereum, akıllı sözleşmelerle çalışan merkezsiz bir platformdur. Akıllı sözleşmeler, biriyle herhangi bir etkileşim olmaksızın otomatik olarak gerçekleştirilen anlaşmalara girmenize izin verir.

2017’de dört projenin her üçü de Ethereum platformunda uygulandı ve bu yıl için en popüler ICO platformu haline geldi.

Yaklaşık 13 milyon kişi hizmetlerini kullanıyor. Belirleyicisi ETH, halihazırda piyasa değeri aktifleştirilmesinde Bitcoin ve Ripple’den sonra tüm para birimleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

IOTA 
Piyasa değeri: yaklaşık olarak 15 milyar dolar
IOTA, Things of Internet’de uzmanlaşmış açık kaynaklı bir dağıtılan defterdir. Bu sistem, komisyon ücreti almamakta, doğrulama süresini azaltmakta ve işlem sayısı ne olursa olsun istikrarlı olmaktadır, çünkü teknoloji, “Karışıklık” yenilikçi fikir birliğine dayanıyor. Bu modelin blokları, zincirleri ve madencileri yok. Bir işlem gerçekleştirmek isterseniz, sistem tarafından belirtilen iki önceki işlemi onaylamanız gerekir. Bu eylemler, tüm düğümlerin aynı mevcut durumu olduğunu kanıtlamaktadır.

Kasım 2017’de IOTA, PwC, Microsoft, Deutsche Telekom ve diğerleri tarafından veri para kazanma programıyla işbirliği yaptı.

İLGİLİ:  Bitcoin ve Ethereum Geçtiğimiz 10 Yılın En Karlı Yatırımları

Şirket, bu yıl Bosch Grubu’ndan önemli yatırımlar da gerçekleştirdi. Kasım 2017 tarihine kadar IOTA platformunda 65.000’den fazla kullanıcı vardı.

Coinbase 
Piyasa değeri: 2 milyar dolar (GDAX)
Coinbase, değişim için en iyi dijital para birimi cüzdan ve platformdan biridir. Coinbase’in Bitcoin Cash için destek başlatacağı basit bir açıklama, BCH’nin fiyatını önemli derecede etkiledi. Bu platform, New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı tarafından verilen bir işletme lisansı olan BitLicense’u alan üç Blockchain projesinden biridir. 2016’da, bir GDAX, Global Digital Asset Exchange’ye dönüştürüldü.

Global Digital Asset Exchange’de 13.300.000’den fazla kullanıcı bulunuyor.

Piyasa değeri: 30 milyar dolar

Dalgalanma, gerçek zamanlı olarak brüt yerleşim ve döviz işlemidir. Temel amacı para transferlerine ayrılmış bir sistem oluşturmaktır. Şu anda, şirket dünya genelinde 75’den fazla bankayla çalışıyor. Bu bankalar, iç ödeme sistemlerinde teknolojiyi tanıtmakta ve test etmektedir.

Aralık 2017’de Ripple, Japon ve Güney Kore bankalarının, Blockchain’i bankalar arasında uluslararası ödemeler yapmak için daha ucuza test etmeye başladığını açıkladı.

İLGİLİ:  Kripto Para Soygunu : İşkence , Darp , Eziyet

Brave 
Market büyük harf kullanımı: 340 milyon dolar
Brave, reklamları ve izleyicileri engelleyen bir web tarayıcısıdır. Sonuç olarak, web siteleri daha hızlıdır ve trafik önemli ölçüde azaltılır. Böylece zaman ve paradan tasarruf edersiniz. Buna ek olarak, yanlışlıkla üzerine tıkladığınızda herhangi bir kötü amaçlı yazılım yakalayamazsınız.

Kaba tahminlere göre, Brave iki ila üç milyon kullanıcıya sahip. Brave en hızlı ICO’lardan biridir. Takım 27 saniye içinde 35 milyon dolar kazandı.

Qtum 
Piyasa değeri: 5 milyar dolar
Qtum, hisselerinin kanıtına dayalı bir fikir birliği modeli olan UTXO’ya dayanan ilk entelektüel sözleşme sistemidir. Platform, Bitcoin Core ve Ethereum Sanal Makinesi’ni birleştirmek için Account Attraction Layer kullanıyor.

28 Aralık 2017’de Çin’in en büyük video barındırma şirketi olan Qtum ve Baofeng, müzik ve film endüstrisindeki çalışmaları dönüştürmek için ortaklık yaptığını açıkladı.

OmiseGO 
Piyasa değeri: 1,700.000.000 $
OmiseGO, Haziran 2017’de kurulmuş ve değişim ve ödeme hizmetleri için merkezi olmayan bir finansal teknolojidir. Ethereum platformu ödeme sistemleri, ağ kapıları ve finansal kuruluşlar arasındaki bağlantıdır.

İLGİLİ:  Kripto Paralara Olan İlgi Azalıyor !

Ağustos 2017’de, OmiseGO, Ethereum’a dayalı ilk markör oldu ve 1 milyar doları aşkın bir sermayeleştirdi.

Steem 
Market’in kapitalizasyonu: 850 milyon dolar
Steem, ademi merkeziyetçi sosyal yayıncılık ağıdır. Ödülünüz yazılarınızdaki “beğenilen” sayısına bağlıdır. Topluluğun yanıt verme şekli becerilerini nasıl geliştirebildiğini gösterir. Ayrıca topluluktan para toplayabilmek için ağda yeni belirteçler oluşturabilirsiniz. Platformu yaklaşık 500.000 kişi kullanıyor.

Augur 
Market’in kapitalizasyonu: 1 milyar dolarlık
Augur, gerçek olayların tahmini platformudur. Bir şeylerin olacağından eminseniz, bu sonuç için paylaşım satın alabilirsiniz. Sistem Ethereum’a dayandığından akıllı sözleşmeler ödemelerin yapılmasını sağlar. Ve tüm tahminler halka açık bir Blockchain üzerinde çalıştığı için , kimse daha sonra tahminlerini değiştiremez.

Golem 
Piyasa kapitalizasyonu: 500 milyon dolar.
Golem, açık kaynaklı, merkezi olmayan ilk süperbilgisayar. Şebeke, kullanıcıların bilgisayarları tarafından çalıştırılır. Bir dizi sanayi, biyoloji, DNA analizi, kriptografi, ayrık logaritma, makine öğrenimi, büyük veri vb. Gibi birçok hesaplama gerektirir. Hizmet, kendileri için güç sağlar.

Bu yıl Golem dört milyon kullanıcısına ulaştı.

 

Yorum Yok

Cevap bırakın