1 Milyar Dolarlık Bitcoin Aktarımı Kimle İlgili?

Kripto para piyasası inanılmaz bir yükseliş yaşanan iki üç günden sonra tekrar durgun bir manzara çizmeye başladı. Bitcoin (BTC) 8.000 dolar bandından başlayaraki 8.700 dolar bandına kadar yükselmiştir ve bu metnin kaleme alındığı an itibariyle 8.623 dolardan süreç görüyor.

Buna karşın bundan birkaç saat evvel gerçekleştirilen bir Bitcoin balinaları süreci bütün gözleri yine piyasadaki fiyat hareketlerine çevirdi. 123.000’den çokça BTC’nin yani 1 milyar doların üzerinde pahanın habersizce aktarım edilmesi, büyük bir pump yahut dump gelebileceğinin düşüncesi hakim olmuştur. Bitcoin balinaları bundan 1 ay evvel de harekete geçmiş ve devamında büyük değişimlerin yaşanmasını sağlamıştır.

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Sürecinin Ardında Kim Var? 1 milyar dolar bedelinde bir satış yahut alış aktivitesi, muhakkak fiyatta FOMO tesiri ile de bir arada kestirim edilemeyen sonuçlar doğurabilir. Whale Alert hesabının mevzu hakkında attığı tweet içtimaî medyada gündem olurken, balina sürecinin gerisindeki kurum da kendisini açıklama gereği duydu.

Yorum Yok

Cevap bırakın