1 Bitcoin 4800 Dolar Oldu

2 Nisan tarihi Bitcoin için önemli tarihlerden bir tanesi olacak gibi. Uzun süredir. 4000 dolar sınırını aşmaya çalışan, hatta bir aşıp yeniden 3900 dolar seviyelerine inen Bitcoin inanılmaz bir artış yaşıyor. Şu anda 1 Bitcoin 4800 dolar seviyelerini gördü. 4811 dolara kadar çıkan Bitcoin bu bantta bulunmaya devam diyor.

Artış Geliyorum Dedi

Uzmanların geçtiğimiz haftalarda yaptıkları Bitcoin’in 4000 dolarlık sınırı aşması sonrasında önemli bir yükselişe geçeği açıklamaları da bugün itibariyle gerçek olmuşa benziyor. Bitcoin’in bu düzeyde ne kadar kalabileceği bilinmez ancak yükselişe geçtiği yer olan 4000 dolar bandına geri dönmesi şu aşamada biraz zor gibi görünüyor. En azından bir süre daha 4800 civarında kalacak ve yükselişine devam edecektir.

Bitcoin Artışı

Bitcoin Artışı

Sebep Bilinmiyor

Bitcoin’in bu yükselişi %10,97 oranında oldu. İşin en ilginç tarafı ise bu yükselişin sadece 30 dakika içerisinde meydana gelmesi. Şu an için bu ralliye neyin sebep olduğu da bilinmiyor. Bitcoin’in dışında hemen hemen bütün kripto para birimleri de benzer ama daha az oranlarda bir ivmelenme kazanmış durumdalar. İlk 10 içerisinde yer alan Litecoin %8,78, EOS %7,63 ve Binance Coin ise %6,71’lik yükseliş yaşadılar. Bununla birlikte Tron da %10,82’lik bir artış yaşayarak ilk 10 sıralamasında hemen üzerinde bulunan Cardano’nun yerini tehdit etmeye başladı.

İLGİLİ:  Mercado Libre Kripto Parayı Yasakladı

Önümüzdeki yıl yapılacak olan Bitcoin yarılanmasının arkasında bu yükselişin olup olmadığı tam olarak bilinmese de uzmanlar bu yarılanmanın Bitcoin’in artışını tetikleyebileceği görüşü üzerinde duruyorlar. Bilindiği gibi Bitcoin ağında her dört yılda bir madencilik ödüllerinin otomatik bir şekilde yarıya inmesi söz konusu. Bu olay Bitcoin yarılanması olarak adlandırılmakta. Her ne olursa olsun şu anda 1 Bitcoin 4800 dolar olmuş durumda. Önümüzdeki birkaç gün piyasaların çok yakından takip edilmesi gerekiyor.

Mart ayında en çok kaybettiren kriptoparalar hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın